V konferenčním sále Karvinské hornické nemocnice se konala odborná neurologická konference. Určena byla specialistům z okolních nemocnic - neurologům, radiologům a praktickým lékařům. Hlavním tématy byla léčba roztroušené sklerozy mozkomíšní a cevní mozkové příhody.
Roman Sukop, primář neurologického oddělení KHN: “Obě tyto choroby jsou velmi závažné a existuje léčba a vzhledem k dynamickému rozvoji je třeba se stále udržovat v kondici ohledně nových postupů a léčby, proto jsme se rozhodli uspořádat tento seminář."
Jednou z přednášejících byla i vedoucí lékařka magnetické rezonance Fakultní nemocnice Ostrava Pavla Hanzlíková.
Pavla Hanzlíková, vedoucí lékařka magnetické rezonance, Fakultní nemocnice Ostrava: "Naše vstupní přednášky budou věnované pacientům s roztroušenou sklerózou, budeme se věnovat pacientům, kteří jsou v dlouhodobém sledování, postupují vyšetření magnetickou rezonancí a potřebují podat kontrastní látku, my budeme diskutovat o tom, kdy je potřeba podat kontrastní látku, kdy je to nezbytné a kdy se tomu podání můžeme vyhnout.”
V léčbě cévní mozkové příhody patří iktové centrum KHN k nejlepším. Nově se nemocnice zapojila do iniciativy nazvané Hrdinové FASt. Projekt je určený žákům základních škol, aby i oni dokázali rozpoznat první příznaky mrtvičky, protože nejdůležitější je, aby se tito pacienti s dostali do nemocnice včas.
Roman Sukop, primář neurologického oddělení KHN: “Formou zhruba 4 nebo 5 týdenní výuky formou interakcí, videí a pohádek jsou představeny tyto příznaky mozkové příhody a děti pak mají informace předávat svým rodičům, aby jim mohli eventuelně zachránit život."
Lékaři se stále zdokonalují v rychlosti provedení vyšetření a v aplikaci léčby.