Brusle si v šatně zimního stadionu mnozí obouvali poprvé v životě a poprvé také zkusili opatrně vstoupit na ledovou plochu zimního stadionu. Jejich první nesmělé a opatrné krůčky byly ale doprovázeny odvahou a touhou se naučit něco nového. Někteří v dětství na bruslích stáli a časem zapomněli jaké to je.
anketa, bruslaři: "Manžel mě donutil. A jak se cítíte teď? Nejistě." "Syn bruslí, tak jsem říkal, že by to mohla zkusit taky." "Naše obě dcery bruslí, tak jsem si řekla, že bychom to mohli taky zkusit."
Tomáš Šrom, trenér dětí SKK Karviná: "Je důležité když vstoupí na ten led, aby se nebál, nejdříve pomalu krůčkami při chůzi si zjistil,, jaký je to ten pocit stát na těch nožích, na těch bruslích."
Trenéři si zájemce rozdělili do dvou skupin.Na ty, kteří už dříve kurz absolvovali a na jejich jízdě to bylo znát a na ty, kteří se potřebovali naučit úplné základy .
Monika Šimrová, trenérka, členka výboru SKK Karviná: "Většina nestála na těch bruslích nebo když stojí, tak to bylo takové halabala a s bruslením to nemá až tak moc společného, je to jen jízda na ledě a vození se na ledě, aby se dostali do kolen, aby víc využívali brusli, aby se odráželi a tím pádem se zrychlili a dopracovali se k tomu, že ty základní prvky zvládnou na ledové ploše sami. Oni všichni jsou namotivovaní, oni všichni chtějí, to je poloviční práce a s dospělými se jinak pracuje."
Tomáš Šrom, trenér dětí SKK Karviná: "Já si myslím, že ten měsíc ukáže, že ten dospělá člověk si může říct, že dokáže si sám udělat piruetu, zabrzdit, rozjet se ro rychlosti a nemít strach."
Rady trenérů zní: opakovat, opakovat a opakovat. Lekce pod vedením trenérů se v Karviné konají každé pondělí od sedmi hodin večer. Přidat se mohou i další zájemci.