Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muži a ženy zákona si převzali ocenění v rámci vyhodnocení Policista roku 2019

  • Orlová,

V Havířovském Kulturní domě Radost se uskutečnila akce Policista roku 2019. Ocenění si převzali policisté z celého Karvinska za dobře odvedenou práci i službu v zahraničí.

Práce policistů je náročná především psychicky. Muži i ženy zákona řeší přestupky a mnohdy i závažné trestné činy. Ti nejlepší z celého Karvinska si v Havířově převzali ocenění.

"Územní odbor Karviná je nejzatíženější odbor v rámci ČR. Takže policisté, kteří tady pracují, musí být profesionálové. Myslím, že to prokazují každodenně při výkonu své služby v ulicích. Mohu říct, že se nám v loňském roce mírně podařilo snížit nápad trestné činnosti. Bezpečnostní situace v regionu je stabilizovaná,” řekl vedoucí Územního odboru PČR Karviná Miloš Pollak.

Jedním z oceněných byl i Petr Michálek z Orlové.

"U policie sloužím třináct let a vydal jsem se touto cestou proto, že můj otec byl kdysi policistou. Je to práce náročná. Setkáváme se každý den s emočními a vypjatými situacemi. Je to práce náročná, naplňuje mě," řekl policista Petr Michálek.

Všem oceněným policistům poděkovali i zástupci radnic.

"Těší mě, že byli oceněni naši policisté, jsem za to rád a gratuluji jim. Vím, že jejich služba není lehká. Co mě těší ještě víc tak, že jak zástupci krajského vedení policie, tak i oblastního vedení, akceptovali některé naše připomínky k situaci Orlové a budeme je v následujících dnech řešit. Jsem rád, že přistoupili na to, že všechno v pořádku není a je třeba nějaké změny,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi). 

"Naším zájmem je jednoznačně bezpečnost občanů i občanů města Orlová. S panem starostou jsem domluven na schůzce,” dodal vedoucí Územního odboru PČR Karviná Miloš Pollak.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy