Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rychvalďané dodržují opatření, nosí roušky a respirátory, počet nakažených se díky tomu snížil

  • Rychvald,

Na nová koronavirová opatření se připravují v těchto dnech také v Rychvaldě. Městský úřad musel například zajistit povinné respirátory pro své zaměstnance. A radnice také dále pomáhá občanům.

TV Polar
Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “V televizi teď neustále slyšíme o opatřeních v různých věcech, co se týkají té nešťastné situace s covidem. Já bych chtěl trošičku tedy informovat za Rychvald. Chtěl bych v prvé řadě rychvaldské občany pochválit, protože opravdu vidím, jak v obchodech, tak na úřadě, že se pravidla dodržují a všichni roušky nosí. V současné době se mluví o respirátorech, nanorouškách nebo o dvou rouškách. Budeme dodržovat, máme nějaké ty zásoby pro zaměstnance, aby tedy jak oni, tak návštěvníci úřadu nebyli ohrožení." 
Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Úřad je nyní otevřen v úřední dny již od osmi hodin, takže víceméně trošičku jsme rozvolnili oproti minulé situaci. A chci jenom říct, že Rychvald se víceméně zlepšuje, protože podle mapky, které dostávám víceméně každý týden, nebo každé co dva dny, jsme od ledna, kdy jsme měli 130 lidí pozitivně testovaných v Rychvaldě, se k dnešnímu dni pohybujeme na úrovni 45 obyvatel. Což je velmi příznivé a celé Bohumínsko, když vezmeme Dolní Lutyň a Rychvald, jde tímto směrem."
Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “já doufám, že budou všichni takto dál dodržovat a že budeme všichni nějakým způsobem zodpovědní a tím pádem v tom Rychvaldě budeme relativně zdraví. Doufám, že i dojde k tomu, že děti budou moci do škol. Na to jsme také připravení. Po dohodě s panem ředitelem, co a jak, vzájemně si pomáháme a jsme schopni vyslyšet nějaké požadavky i eventuální návrhy.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků