Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covidová nákaza dočasně uzavřela městský úřad v Rychvaldě, budovu budou dezinfikovat hasiči

  • Rychvald,

Omezení provozu Městského úřadu v Rychvaldě si vyžádala v tomto týdnu covidová nákaza u několika pracovníků. Radnice byla pro veřejnost preventivně uzavřena a celá budova projde dezinfekcí, kterou provedou hasiči.

Městský úřad v Rychvaldě bude pro veřejnost uzavřen minimálně do konce týdne. Vše nasvědčuje tomu, že se úředníci nakazili nezávisle na sobě patrně ve svém rodinném prostředí.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: "Bohužel, v pondělí jsme museli oznámit přes veškerá média, že bude úřad do pátku uzavřen. Několik zaměstnanců bylo bohužel pozitivně testovaných a z hlediska bezpečnosti obyvatel a hlavně i dalších zaměstnanců jsme úřad uzavřeli."

S vyřízením potřebných záležitostí musejí obyvatelé města počkat do obnovení úředních hodin. Radnice také pozastavila výběr poplatků za odpady a psy.

Anketa: "Přišel jsem na úřad zaplatit poplatek. Je to jenom předání peněz, dostanu šek, stvrzenku a je dobře, že nemusím ani dovnitř."
Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: "Trošičku se nám zvedla i ta čísla nemocných ve městě. měli jsem 41, teď to zhruba 70. Ale stále jsme jako  město i jako okres na tom velmi dobře."

Než bude městský úřad opět otevřen, bude celá budova odborně dezinfikována.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: "Ve čtvrtek zde proběhne kompletní dezinfekce, kterou nám provedou hasiči z Karviné. Už nám poslali email, že nám to ve čtvrtek v 9 hodin ráno se to bude dezinfikovat."

Běžný nebo alespoň částečný provoz by měl být na radnici v Rychvaldě obnoven v příštím týdnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy