Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už 3. oběť sezóny houbařů. Starší muž zemřel po pádu v Beskydech

Už třetí oběť houbařské sezóny. Záchranáři už nemohli pomoct 68letému muži, který v úterý dopoledne spadl z asi patnáctimetrového srázu nedaleko obce Radvanov u Jablunkova.

Bylo krátce před půl jedenáctou dopoledne. Na linku 155 volal kamarád muže, který spadl z velké výšky do nepřístupného terénu. „Ihned jsme vyrazili do vcelku nepřístupné lokality a zároveň s námi k nehodě mířil i vrtulník Letecké záchranné služby Ostrava. Kromě toho i sanitní vůz Rychlé zdravotnické pomoci, Hasičský záchranný sbor z Třince a dobrovolní hasiči z Jablunkova,“ popsal počátek záchranné akce Jaroslav Pavlica, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Na odlehlé místo události v lese přijela nejprve policejní hlídka. Muži zákona začali 68letého muže ihned oživovat. "Záhy dorazila na pomoc pozemní posádka ZZS, poté hasiči a vrtulník, nakonec také horská služba. Osmašedesátiletý muž měl při sběru hub spadnout ze skalnatého srázu, z výšky okolo patnácti metrů, přičemž dopadl do potoka. Záchranáři pokračovali ve snaze o záchranu postiženého rozšířenou resuscitací, a to za použití přístrojového vybavení a léků. Ani po několika desítkách minut se jim však nepodařilo obnovit činnost pacientova srdce a lékař musel nakonec konstatovat jeho smrt. Muž na místě podlehl svému vážnému poranění," uvádí v tiskové zprávě mluvčí LZS MSK Lukáš Humpl.

„Připomínám, že v letošní houbařské sezóně je to jen v oblasti Beskyd už třetí oběť. Apeluji na všechny milovníky houbaření, aby se nepouštěli do špatně přístupných lokalit a neriskovali zbytečně zdraví a život,“ důrazně varoval Radim Pavlica, náčelník Horské služby Beskydy.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Zítra
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

RS agentura práce s.r.o., pracoviště HP-Pelzer s.r.o.

od 17 500 Kč/měsíc

Detail

EKOL, spol. s r.o.

od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

AUTIO s.r.o.-01

od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků