Mimořádná zpráva:
Načítám...

Přehled zpráv

  • Načítám...

V Krnově hořel byt, nikdo nebyl zraněn

Celý MS kraj |

Tři jednotky hasičů vyjely ve večerních hodinách v sobotu 31. března k nahlášenému požáru bytu v Krnově. Operační středisko HZS MSK přijalo tísňové volání krátce před 19:00 hod. večerní. Na místo byla ihned vyslána jednotka profesionálních hasičů z Moravskoslezského kraje ze stanice Krnov spolu s dobrovolnými hasiči z Krnova a Města Albrechtice. Na místě zasahovaly celkem 3 cisterny hasičů spolu s výškovou technikou.

"Po příjezdu na místo události hasiči okamžitě nasadili na likvidaci požáru dva vodní proudy a následně přetlakový ventilátor, kterým odvětrali kouřem zasažené prostory. Požár si naštěstí nevyžádal nutnost záchrany osob. Obyvatelé, kteří bydleli nad bytem zasaženým požárem, dům opustili sami před příjezdem hasičů. Hasiči dostali požár po kontrolu během dvaceti minut, dalších 50 minut jim zabrala celková likvidace. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Příčina požáru je zatím v šetření expertů z řad HZS MSK. Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc Kč," uvádí v tiskové zprávě zastupující mluvčí HZS MSK Lukáš Popp.

foto: HZS MSK

Nahlásit chybu


K tématu

21 evakuovaných při nočním požáru bytu na Opavsku, hořelo v kuchyni

28. února 2026 12:48 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Šest jednotek hasičů i policisté zasahovali v noci z pátku na sobotu u požáru bytu v Budišově nad Budišovkou. Nájemník z hořícího bytu zalarmoval sousedy a přivolal hasiče. V domě bylo 21 lidí, kteří se postupně dostali do bezpečí. S evakuací pomohli také policisté a 6 lidí zachránili hasiči pomocí dýchacích masek. Škoda je 400 tisíc korun a příčina požáru se zjišťuje.

Požár střechy bývalé tržnice v Petrovicích u Karviné zaměstnal 8 jednotek hasičů

25. ledna 2026 19:47 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

8 jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy bývalé tržnice v Petrovicích u Karviné. Hasiči byli na místě celou noc ze soboty na neděli. Na místo byla povolána i technika Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína. Oheň napáchal škodu za 2 miliony korun a příčina požáru je v šetření.

Požár chatky v Morávce způsobil škodu za 2 miliony korun

24. ledna 2026 17:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu u požáru chatky v Morávce na Frýdecko-Místecku. S ohněm bojovali několik hodin a vodu na hašení brali i z řeky Morávky. Nikomu se nic nestalo, ale škoda je dva miliony korun.


Topná sezóna začala a záchranáři už zaznamenali první případ otravy oxidem uhelnatým

Dnes 10:24 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranáři z Kopřivnice vyjížděli v pátek 25. září v podvečer do Štramberku k pacientce se závratěmi a bolestí na hrudi. Po vstupu do domu je ale varovalo čidlo oxidu uhelnatého umístěné na záchranářském batohu. Z domu následně vyvedli dva seniory, kterým byla naměřena vysoká hladina oxidu uhelnatého v krvi.

Rybáře zřejmě postihl epileptický záchvat a po spadnutí do rybníka se utopil

Dnes 10:33, vydáno dnes 9:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Patrně náhlý zdravotní kolaps stál za smrtí 44letého rybáře, původem z Rumunska, který byl nalezen na hladině rybníka Bartošůvka v Havířově-Dolní Suché.

Frýdek-Místek pokračuje s umísťováním externích defibrilátorů

24. září 2026 18:59 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Hasičárna v Chlebovicích se stala dalším místem, kde Frýdek-Místek umístil defibrilátor. Je to další preventivní krok k bezpečnosti ve městě.

Celníci odhalili 635 kilo zkaženého kebabu. Maso bez chlazení vezli v autě i v dodávce

Včera 11:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci zadrželi během dvou kontrol celkem 635 kilogramů masa na kebab, které řidiči převáželi v horku bez chlazení. Venkovní teplota přitom v době kontroly dosahovala 34 °C. Potraviny skončily v likvidaci, protože u nich hrozilo množení nebezpečných bakterií.

Završení renovace zámecké obřadní síně blokují okna

Včera 10:30 | Studénka | Petra Dorazilová

Veškeré práce v areálu Nového zámku mají být hotovy do konce října. První událostí, která se odehraje v restaurované obřadní síni, by mělo být ustavující zasedání nového zastupitelstva, které vzejde z komunálních voleb.

Faunapark bude mít nový vodní prvek, přispějí občané i město

24. září 2026 18:55 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Město Frýdek-Místek opět spojuje své síly s veřejností. Spustilo další veřejnou sbírku s názvem DARUJ F≈M – Naučné prvky pro Faunapark, která potrvá do 30. listopadu letošního roku.

Nové hřiště, nový chodník. Baška pokračuje v proměně.

24. září 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

V Bašce v těchto dnech pokračují hned dvě významné investice. Jedna vzniká přímo u základní školy, druhá propojí obec s oblíbeným místem u přehrady.

Zatoulaná kočka uvízla na stromě, byla tam několik dní. Pomoct museli až hasiči

24. září 2026 11:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hasiči z Českého Těšína vyjeli na pomoc kočce, která několik dní uvízla na stromě. Nepodařilo se jí přilákat dolů ani pomocí jídla. Proto museli zasáhnout hasiči, kteří zatoulanou kočku bezpečně snesli na zem.

Mariánské náměstí provoněl guláš. Tradiční Guláš Fest přilákal jedenáct soutěžních týmů

24. září 2026 12:03 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Mariánské náměstí se znovu proměnilo ve velkou venkovní kuchyni. Tradiční Guláš Fest přilákal jedenáct soutěžních týmů a každý vsadil na trochu jiný recept.

Kraj investoval do modernizace ZUŠ v Havířově, pomohly i evropské dotace

23. září 2026 15:23 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově prošla rozsáhlou modernizací, která má především snížit náklady na energie. Budova dostala nové zateplení, střechu, venkovní žaluzie a moderní vzduchotechniku. Právě tu žáci vítají nejvíce.

Topná sezóna začala a záchranáři už zaznamenali první případ otravy oxidem uhelnatým

Dnes 10:24 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranáři z Kopřivnice vyjížděli v pátek 25. září v podvečer do Štramberku k pacientce se závratěmi a bolestí na hrudi. Po vstupu do domu je ale varovalo čidlo oxidu uhelnatého umístěné na záchranářském batohu. Z domu následně vyvedli dva seniory, kterým byla naměřena vysoká hladina oxidu uhelnatého v krvi.

Rybáře zřejmě postihl epileptický záchvat a po spadnutí do rybníka se utopil

Dnes 10:33, vydáno dnes 9:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Patrně náhlý zdravotní kolaps stál za smrtí 44letého rybáře, původem z Rumunska, který byl nalezen na hladině rybníka Bartošůvka v Havířově-Dolní Suché.

OMS Bruntál pořádal v městském parku Den s myslivci

Včera 17:34 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Ve stejný den i stejný čas mohli lidé v Bruntále i celé zemi prožít Den s myslivci. Poprvé ho v městském parku pořádal Okresní myslivecký spolek spolu s mnoha dalším spolupořadateli. Akce byla sice primárně určena dětem, přinesla však zábavu i poučení i jejich rodičům.

Celníci odhalili 635 kilo zkaženého kebabu. Maso bez chlazení vezli v autě i v dodávce

Včera 11:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci zadrželi během dvou kontrol celkem 635 kilogramů masa na kebab, které řidiči převáželi v horku bez chlazení. Venkovní teplota přitom v době kontroly dosahovala 34 °C. Potraviny skončily v likvidaci, protože u nich hrozilo množení nebezpečných bakterií.

Zámek Slezské Rudoltice hostil první ze série letošních Dnů rodin

24. září 2026 16:52 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dny rodin jsou velmi důležitou a velmi oceňovanou akcí sociálních služeb v MS kraji. Jde o tradiční setkání klientů, poskytovatelů a organizátorů a cílem zásadní pomoci neúplným rodinám. Jde organizaci, podporu a pomoc při pěstounské péči či osvojení dětí, aby pro ně nebyly nutné ústavy nebo dětské domovy.

V Rýmařově proběhly Dřevařské, lesnické a myslivecké dny 2026

24. září 2026 16:44 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V Rýmařově se vždy po dvou letech konají Dřevařské, lesnické a myslivecké dny. Ty letošní jako dvoudenní tradičně proběhly v prostorách Flemmichovy zahrady. Představily návštěvníkům vše kolem práce v lese, práce se dřevem a jeho těžbou a zpracováním.

V Krnově hořel byt, nikdo nebyl zraněn
Vydáno 1. dubna 2018 10:32, Celý MS kraj, Redakce
Tři jednotky hasičů vyjely ve večerních hodinách v sobotu 31. března k nahlášenému požáru bytu v Krnově. Operační středisko HZS MSK přijalo tísňové volání krátce před 19:00 hod. večerní. Na místo byla ihned vyslána jednotka profesionálních hasičů z Moravskoslezského kraje ze stanice Krnov spolu s dobrovolnými hasiči z Krnova a Města Albrechtice. Na místě zasahovaly celkem 3 cisterny hasičů spolu s výškovou technikou.

"Po příjezdu na místo události hasiči okamžitě nasadili na likvidaci požáru dva vodní proudy a následně přetlakový ventilátor, kterým odvětrali kouřem zasažené prostory. Požár si naštěstí nevyžádal nutnost záchrany osob. Obyvatelé, kteří bydleli nad bytem zasaženým požárem, dům opustili sami před příjezdem hasičů. Hasiči dostali požár po kontrolu během dvaceti minut, dalších 50 minut jim zabrala celková likvidace. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Příčina požáru je zatím v šetření expertů z řad HZS MSK. Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc Kč," uvádí v tiskové zprávě zastupující mluvčí HZS MSK Lukáš Popp.

foto: HZS MSK

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000012241/v-krnove-horel-byt-nikdo-nebyl-zranen