Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Workshop k Mezinárodnímu dni Romů v Karviné

V Karviné si připomněli Mezinárodní den Romů, který připadá na 8.dubna, workshopem a diskuzí na téma Participace Romů. Řešila se problematika chování, výchovy dětí, pracovní morálky nebo bydlení.

V karvinském Romském kulturním centru se v rámci svátku Mezinárodního dne Romů sešli představitelé nejrůznějších institucí, aby společně hledali možnosti vedoucí ke zlepšení vzájemného soužití v Karviné. Řešila se problematika chování, výchovy dětí, pracovní morálky i bydlení.

“Já se umím vžít do situace majitelů těch bytů, že opravdu není možné, aby někdo ten byt zničil a hned na to aby automaticky dostal jiný byt, já bych s tím také nesouhlasil. A také se ptám, jestli je nejvhodnější způsob, že člověku skončí nájemní smlouva a musí jít na ulici,” vysvětlil Milan Ferenc, předseda Občanského sdružení Romů Severní Moravy, který diskuzi na ožehavá témata vyvolal. Ze závěru diskuze například vyplynulo. že je potřeba intenzivněji působit na děti a mládež, seznamovat je ve školách s úspěšnými Romy a dávat jim je za vzor.

“Opravdu je super, že oni sami přišli a chtějí tuto problematiku řešit i ze svých řad,” dodal náměstek primátora Miroslav Hajdušík.

Mezinárodní den Romů se oslavoval i zábavou, v Romském kulturním centru byl připraven bohatý kulturní program plný hudby a tance, na kterém vystoupili žáci Základní školy Družby, Juventusu a další hosté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy