Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru unimobuňky ve Stachovicích se vážně popálil muž, později zemřel v nemocnici

Další závažný požár v Moravskoslezském kraji byl na operační středisko hasičů nahlášen deset minut před jednadvacátou hodinou. Tentokráte se mělo jednat o požár unimobuňky v obci Stachovice, při které došlo k popálení jedné osoby. Operační středisko proto ihned na místo vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Bílovec spolu s dobrovolnými kolegy z obcí Fulnek a Fulnek-Stachovice.

"Po příjezdu na místo události byla celá unimobuňka již v plamenech a poblíž byla také nalezena popálená osoba, která již byla v péči Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Jednotky ihned nasadily na likvidaci požáru 2 vodní proudy a zároveň pomáhali záchranné službě s ošetřením a následným transportem popálené osoby do vrtulníku letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje. Po 20 minutách zápasu s ohněm dostali hasiči požár pod kontrolu, dalších 30 minut jim zabrala celková likvidace požáru, kdy bylo nutné opětovné použití přetlakové ventilace. Hasičům tentokráte stěžoval zásah silný mráz, kdy bylo třeba nechat vodu neustále protékat tak, aby nedošlo k jejímu zamrznutí v hadicích a armaturách. Hasiči během zásahu vytáhli z unimobuňky jednu velkou propanbutanovou láhev a zároveň zabránili rozšíření požáru na přilehlou dřevěnou maringotku. Po likvidaci požáru, jehož příčina je stále v šetření vyšetřovatelů HZS MSK, byla škoda po požáru vyčíslena na 5 tisíc korun," uvádí v tiskové zprávě mluvčí HZS MSK Lukáš Popp.

"Jednašedesátiletý muž utrpěl vážné zranění při požáru obytné buňky, v níž se nacházel. V době příjezdu posádek ZZS byl při vědomí, avšak v ohrožení života. Zasahující lékař u něj zjistil rozsáhlé popáleniny II. a III. stupně, a to na přibližně šedesáti procentech tělního povrchu. Pacienta bylo nutno uvést do umělého spánku, záchranáři zajistili vstup do kostní dřeně a zahájili podávání léků. Záchranáři zajistili jeho dýchací cesty a připojili muže na přístrojem řízenou ventilaci. Po prvotním ošetření popálených ploch a dalších úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče, byl pacient naložen na palubu vrtulníku a letečtí záchranáři jej transportovali do popáleninového centra ostravské Fakultní nemocnice," píše v tiskové zprávě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Podle informací České televize muž později zemřel na následky svých zranění v nemocnici.

Foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy