Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragédie na svahu v Beskydech, vytěžený strom tam zavalil dělníka

K tragické nehodě lesního dělníka došlo dnes v ranních hodinách při těžbě dřeva ve svahu vrchu Ostrý nad obcí Tyra. K zásahu vyzval horské záchranáře dispečink linky 155 Moravskoslezského kraje. „Podle udaných informací mezi sedmou a osmou ráno, vlastně krátce po zahájení prací, zavalil muže jeden z vytěžených stromů. K nehodě došlo ovšem ve složitém a těžko přístupném terénu v prudkém svahu,“ uvedl k výjezdu Česlav Jadamus, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Záchranáři na místě zjistili, že dělník bez známek života není zaklíněn pod stromem, ale leží vedle. „K nehodě dorazil i lékař Zdravotnické záchranné služby. Zároveň přiletěl i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Ten však nemohl přistát, takže velmi nízko nad zemí vysadil lékaře a zdravotníka, a poté odlétl na místo, kde mohl dosednout,“ popsal situaci Česlav Jadamus.

Na místě kromě horských, leteckých a zdravotnických záchranářů zasahovali i členové místního Hasičského záchranného sboru. „Pokoušeli jsme se muži obnovit životní funkce, ale bohužel už bylo pozdě. Po nějaké době byli oba přítomní lékaři nuceni konstatovat smrt,“ dodal Česlav Jadamus.

Vzhledem k obtížnosti terénu pak následoval náročný transport zesnulého z místa nehody. „Naši zasahující členové museli použít lanovou techniku a pomalu a šetrně jej dopravili do údolí. Tam si oběť nehody převzala příslušná pohřební služba. Okolnosti, za jakých k zavalení došlo, nyní šetří Policie ČR,“ doplnil Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy s tím, že vzhledem k tomu nebude HS poskytovat k zásahu jakékoliv další informace.

foto, text: Horská služba ČR
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

FORCORP GROUP spol. s r.o., KHS Ostrava

od 96 Kč/hod.

Detail

ATLANTA WORLD Group s.r.o. - Plzeňský kraj

od 17 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků