Tragédie na svahu v Beskydech, vytěžený strom tam zavalil dělníka

K tragické nehodě lesního dělníka došlo dnes v ranních hodinách při těžbě dřeva ve svahu vrchu Ostrý nad obcí Tyra. K zásahu vyzval horské záchranáře dispečink linky 155 Moravskoslezského kraje. „Podle udaných informací mezi sedmou a osmou ráno, vlastně krátce po zahájení prací, zavalil muže jeden z vytěžených stromů. K nehodě došlo ovšem ve složitém a těžko přístupném terénu v prudkém svahu,“ uvedl k výjezdu Česlav Jadamus, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Záchranáři na místě zjistili, že dělník bez známek života není zaklíněn pod stromem, ale leží vedle. „K nehodě dorazil i lékař Zdravotnické záchranné služby. Zároveň přiletěl i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Ten však nemohl přistát, takže velmi nízko nad zemí vysadil lékaře a zdravotníka, a poté odlétl na místo, kde mohl dosednout,“ popsal situaci Česlav Jadamus.

Na místě kromě horských, leteckých a zdravotnických záchranářů zasahovali i členové místního Hasičského záchranného sboru. „Pokoušeli jsme se muži obnovit životní funkce, ale bohužel už bylo pozdě. Po nějaké době byli oba přítomní lékaři nuceni konstatovat smrt,“ dodal Česlav Jadamus.

Vzhledem k obtížnosti terénu pak následoval náročný transport zesnulého z místa nehody. „Naši zasahující členové museli použít lanovou techniku a pomalu a šetrně jej dopravili do údolí. Tam si oběť nehody převzala příslušná pohřební služba. Okolnosti, za jakých k zavalení došlo, nyní šetří Policie ČR,“ doplnil Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy s tím, že vzhledem k tomu nebude HS poskytovat k zásahu jakékoliv další informace.

foto, text: Horská služba ČR
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků