Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po požáru chatky v Šenově zemřel člověk, záchranářům se ho nepodařilo oživit

Do ulice Na Výspě v Šenově byli v neděli 8. prosince 2019 čtyři minuty před devátou hodinou dopolední vysláni hasiči k ohlášenému požáru chaty.

"Na místo vyjely jednotky ze stanic HZS MSK v Havířově a Slezské Ostravě spolu s dobrovolnými jednotkami z Šenova a Radvanic. V průběhu zásahu je doplnil protiplynový automobil ze stanice HZS MSK v Ostravě - Zábřehu, který dovezl další tlakové láhve k dýchacím přístrojům. Hasiči po příjezdu na místo události zjistili, že se jedná o rozvinutý požár chatky o půdorysu přibližně 7x6 metrů a přilehlé pergoly. Po vniknutí do objektu uvnitř našli osobu v bezvědomí, kterou ihned vynesli ven a zahájili resuscitaci. V té je následně doplnili zdravotníci ze záchranné služby, kterou nechal na místo povolat velitel zásahu, lékař však přibližně po 45 minutách společné snahy konstatoval smrt. Požár hasiči zlikvidovali několika vodními proudy, část konstrukce museli rozebrat, aby se dostali ke skrytým ohniskům. S jejich vyhledáváním jim v průběhu celého zásahu pomáhaly termokamery. Vyšetřovatel odhadl předběžnou výši škody na 100 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření specialistů z řad hasičů i Policie ČR," píše v tiskové zprávě mluvčí HZS MSK Jakub Kozák.

"V Šenově na ulici Na Výspě došlo dnes ráno k požáru pergoly a části fasády přilehlé chatky. Při hašení byl nalezen v jedné z místností chatky muž ročník 1955 v bezvědomí. Záchranáři začali muži poskytovat první pomoc, ve které pokračovali přivolaní zdravotníci. Přes jejich snahu však musel následně lékař konstatovat smrt. Okolnosti úmrtí určí nařízená pitva. Policisté místo požářiště střeží. Na objasnění okolnosti vzniku požáru spolupracují policisté s hasiči. Zítra bude probíhat ohledání místa za přítomnosti kriminalistických expertů a policejního psovoda se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání akcelerantů hoření," komentuje tragédii mluvčí PČR Moravskoslezského kraje Pavla Jiroušková.

video: HZS MSK

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků