Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotní ústav v Ostravě potvrdil prvního nakaženého koronavirem v MSK

V Moravskoslezském kraji je potvrzen první případ nákazy koronavirem. Pozitivní laboratorní nález oznámil na svém webu Zdravotní ústav v Ostravě. Zprávu potvrdil i hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO) na svém twitterovém účtu, kde uvedl, že dotyčný byl v karanténě.

"Tímto oznamuji první případ nakaženého koronavirem v našem kraji. Je to muž, který se vrátil z lyžování v oblasti Trentina. Dotyčný byl v karanténě, takže doufejme, že jsou věci pod kontrolou. Všechna doposud přijatá opatření jsou v platnosti," uvedl na svém Twitteru hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO).

"Je to muž, ročník narození 1955 z okresu Nový Jičín. Byl od 1. do 7. března na lyžařském zájezdu v Trentinu," uvedla pro ČT krajská hygienička Pavla Svrčinová a dodala, že muž měl od úterý zdravotní potíže, poté byl v domácí karanténě. Sdělila také, že průběh nemoci u něj není vážný. Hygienici k jeho případu zjišťují další podrobnosti.

Pozitivní nálezy koronaviru se Moravskoslezskému kraji dosud vyhýbaly. Průlom přišel 11. března, kdy se ještě během dopoledne čekalo na vyhodnocení 22 nových vzorků. 

ČTĚTE TAKÉ: Zbytečné manévry kvůli koronaviru v Krnově. Muž, který přišel do nemocnice, si pobyt v Itálii vymyslel

Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici denně od 9 do 21 hodin na čísle: 724 810 106.

SLEDUJEME: Kdo zastoupí sestry samoživitelky v nemocnicích? Kraj chce v případě nouze povolat studentky zdravotnických škol

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků