Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři oživovali v Beskydech cyklistu

Moravskoslezští záchranáři spěchali v sobotu večer do Beskyd, do oblasti nedaleko obce Návsí, také k cyklistovi, který nejevil známky života.

Třiačtyřicetiletého cyklistu nalezl ležícího a s poškozenou přilbou na lesní cestě poblíž jízdního kola jiný cyklista, přivolal pomoc a bezprostředně zahájil nepřímou srdeční masáž.  Pracovníkům krajského zdravotnického operačního střediska byl případ nahlášen před tři čtvrtě na sedm. „Na pomoc vyjela nebližší posádka RZP z Jablunkova, vzlétl vrtulník lékařské záchranné služby a záchranáři požádali o součinnost také Horskou službu Beskydy,“ uvedl tiskový mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Po svém příjezdu na poskytnutou první pomoc navázala pozemní posádka zdravotníků a následně letečtí záchranáři. Za pomocí přístrojové techniky a léků se jim podařilo obnovit srdeční činnost pacienta. „Po chvíli však opět došlo k selhání oběhu a v resuscitaci bylo nutno pokračovat. Nakonec záchranáři dokázali znovu obnovit krevní oběh postiženého a připravili jej k transportu do zdravotnického zařízení. Posádka vrtulníku muže v kritickém stavu přepravila na pracoviště urgentního příjmu Fakultní nemocnice Ostrava,“ sdělil dále Lukáš Hump.

"Policisté dosavadním šetřením nezjistili případný podíl cizí osoby na pádu cyklisty," informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

Dnes
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Penny Market Hlučín

od 12 100 Kč/měsíc

Detail

Krajský úřad Olomouckého kraje

od 22 980 do 33 790 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků