Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vykradl kontejner na oblečení, teď mu hrozí až 8 let vězení

22letý muž se v Ostravici vloupal se do kontejneru na požité oblečení. Rozbil zámek, pobral co mohl a část potom zahodil. I když způsobil škodu v řádech stokorun, v době nouzového stavu mu teď hrozí až osmileté vězení.

Pro velkou textilní loupež se mladý muž rozhodl v pondělí 13. dubna. V pozdních večerních hodinách se násilním dostal do kontejneru na použitý darovaný textil v Ostravici, stačilo mu zničit visací zámek. "Z kontejneru měl následně odcizit zatím nezjištěné množství použitého oblečení, které měl odhodit na nezjištěném místě. Ponechat si měl pouze jednu pánskou mikinu," informovala policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Škoda na oblečení zatím není známá a zřejmě bude minimální. Poškození zámku bylo odhadnuto na 400 korun, i přesto mladému zloději hrozí pořádně vysoký trest. Loupil totiž v době nouzového stavu a navíc se ukázalo, že toho má na svědomí mnohem víc.

"Z trestního rejstříku je ale patrné, že se uvedeného jednání dopustil opakovaně, v minulosti byl již za majetkovou trestnou činnost odsouzen a potrestán," doplnila policejní mluvčí. Teď může jít do vězení až na 8 let.

Podobné krádeže přitom nejsou neobvyklé, v řadě případů už přišli zloději při vloupání dokonce o život. Společnosti se tak snaží kontejnery co nejlépe zabezpečovat.

V kontejneru na elektroodpad uvízl mladík z pasťáku

Mladík se v Opavě udusil v nádobě na elektroodpad

Kolemjdoucí našel v kontejneru v Ostravě mrtvolu

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy