Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

FOTOGALERIE: Hasiči likvidují následky sesuvu půdy v Lubině, nejnáročnější bylo dostat větve z drátů

Následky sesuvu půdy na podmáčeném svahu v kopřivnické místní části Lubina během pondělí likvidovali hasiči. Svah se utrhl v neděli mezi tamní hasičárnou a odbočkou na Větřkovickou přehradu. Na místě se vyvrátilo deset vzrostlých stromů, které dopadly na rodinný dům.

Následky nedělního sesuvu hasiči nemohli likvidovat ihned. Pořezat stromy se nedalo kvůli pokračujícím srážkám, silnému podmáčení a velkému nebezpečí. Během neděle tedy provedli odklon toku dešťové vody a místo monitorovali. Popadané stromy začali odstraňovat během pondělí.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Několik vzrostlých stromů skončilo na nové sedlové střeše rodinného domku s hospodářskou částí a jejich větve novojičínští profesionální hasiči opatrně odstraňovali z koše automobilového žebříku, a to i s pomocí motorové pily. Další odstraňované stromy byly nebezpečně nakloněny v okolí domu. Nejnáročnější bylo pro hasiče vyplést větve košatých stromů z napružených elektrických drátů, dotýkajících se sedlové střechy. Po očištění drátů opraví vyvrácený sloup s elektrickým vedením energetická firma. Likvidace stromů a oprava elektrického vedení by mohly být hotovy už do pondělního večera, práce ale ztěžuje déšť."Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Základní škola Žatec, Petra Bezruče 2000, okres Louny

od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Inter Best Group s.r.o. - okres Pardubice

od 16 100 do 16 250 Kč/měsíc

Detail

AgroTech Union s.r.o. - ZD Dřísy

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků