Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

FOTOGALERIE: Hasiči likvidují následky sesuvu půdy v Lubině, nejnáročnější bylo dostat větve z drátů

Následky sesuvu půdy na podmáčeném svahu v kopřivnické místní části Lubina během pondělí likvidovali hasiči. Svah se utrhl v neděli mezi tamní hasičárnou a odbočkou na Větřkovickou přehradu. Na místě se vyvrátilo deset vzrostlých stromů, které dopadly na rodinný dům.

Následky nedělního sesuvu hasiči nemohli likvidovat ihned. Pořezat stromy se nedalo kvůli pokračujícím srážkám, silnému podmáčení a velkému nebezpečí. Během neděle tedy provedli odklon toku dešťové vody a místo monitorovali. Popadané stromy začali odstraňovat během pondělí.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Několik vzrostlých stromů skončilo na nové sedlové střeše rodinného domku s hospodářskou částí a jejich větve novojičínští profesionální hasiči opatrně odstraňovali z koše automobilového žebříku, a to i s pomocí motorové pily. Další odstraňované stromy byly nebezpečně nakloněny v okolí domu. Nejnáročnější bylo pro hasiče vyplést větve košatých stromů z napružených elektrických drátů, dotýkajících se sedlové střechy. Po očištění drátů opraví vyvrácený sloup s elektrickým vedením energetická firma. Likvidace stromů a oprava elektrického vedení by mohly být hotovy už do pondělního večera, práce ale ztěžuje déšť."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy