Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči dostali nové zásahové vozy. Pokryjí celý MS kraj

Hasiči MS kraje a jejich fungování v rámci integrovaného záchranného systému jsou vzorem pro celou zemi a dokonce se k nám jezdí učit i ze zahraničí. Špičková je i technika, kterou naši hasiči disponují a důležitá je i její pravidelná obměna. V pátek dostali hasiči 10 nových zásahových vozů.

Deset zbrusu nových hasičských vozidel začne sloužit na území celého MS kraje. Jde o dva různé speciály Mercedes. Jeden typ je svou výbavou protiplynový a druhý protichemický. 

Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje: "V této době, kdy řešíme covid, zejména ty chemické automobily, které slouží ke všem zásahům proti CBRN tzn. chemickému, biologickému, radioaktivnímu nebezpečí, jsou velmi důležité. Ty protiplynové automobily využíváme u všech velkých zásahů, kdy sebou vozí dostatečnou zásobu dýchací techniky i obleků."

Na pořízení vozidel přispěl hasičům 18ti miliony korun i Moravskoslezský kraj. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Je to velmi oprávněné, protože tento kraj je průmyslový, má tady těžké provozy, kde k požárům a chemickým únikům může docházet." 

Integrovaný záchranný systém našeho kraje funguje špičkově, což se prokázalo nejen v boji s pandemií, ale například i při nedávných přívalových deštích. 

Jan Hamáček, ministr vnitra ČR: "MS kraj patří z hlediska fungování IZS k výkladním skříním ČR. To, co vidíme tady kolem sebe, bohužel není standard."  

V rámci předávání nové techniky ocenil Vladimír Vlček jménem generálního ředitele hasičů Drahoslava Ryby hejtmana Ivo Vondráka za to, jakým způsobem vedl a vede náš kraj v boji s onemocněním Covid - 19. 
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Město Frenštát p.R. - Technické služby

od 17 770 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

NUKO s.r.o., okres Beroun

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Ivana Volencová - YVES ROCHER v OC Futurum

od 20 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků