Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči dostali nové zásahové vozy. Pokryjí celý MS kraj

Hasiči MS kraje a jejich fungování v rámci integrovaného záchranného systému jsou vzorem pro celou zemi a dokonce se k nám jezdí učit i ze zahraničí. Špičková je i technika, kterou naši hasiči disponují a důležitá je i její pravidelná obměna. V pátek dostali hasiči 10 nových zásahových vozů.

Deset zbrusu nových hasičských vozidel začne sloužit na území celého MS kraje. Jde o dva různé speciály Mercedes. Jeden typ je svou výbavou protiplynový a druhý protichemický. 

Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje: "V této době, kdy řešíme covid, zejména ty chemické automobily, které slouží ke všem zásahům proti CBRN tzn. chemickému, biologickému, radioaktivnímu nebezpečí, jsou velmi důležité. Ty protiplynové automobily využíváme u všech velkých zásahů, kdy sebou vozí dostatečnou zásobu dýchací techniky i obleků."

Na pořízení vozidel přispěl hasičům 18ti miliony korun i Moravskoslezský kraj. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Je to velmi oprávněné, protože tento kraj je průmyslový, má tady těžké provozy, kde k požárům a chemickým únikům může docházet." 

Integrovaný záchranný systém našeho kraje funguje špičkově, což se prokázalo nejen v boji s pandemií, ale například i při nedávných přívalových deštích. 

Jan Hamáček, ministr vnitra ČR: "MS kraj patří z hlediska fungování IZS k výkladním skříním ČR. To, co vidíme tady kolem sebe, bohužel není standard."  

V rámci předávání nové techniky ocenil Vladimír Vlček jménem generálního ředitele hasičů Drahoslava Ryby hejtmana Ivo Vondráka za to, jakým způsobem vedl a vede náš kraj v boji s onemocněním Covid - 19. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy