Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě nová mimořádná opatření hygieniků v MSK. Co se mění od pátku?

Krajští hygienici ve čtvrtek odpoledne vydali dvě nová mimořádná opatření. Spokojeni mohou být provozovatelé koupališť nebo sportovci, těch se totiž dotýká rozvolnění dosud platných opatření.

Od pátečního poledne 7. 8. 2020 začnou v Moravskoslezském kraji platit dvě nová mimořádná opatření s pořadovými čísly 18 a 19, která ruší předchozí opatření 16 a 17.

PŘEČTĚTE SI: Plné znění nového mimořádného opatření č. 18/2020

PŘEČTĚTE SI: Plné znění nového mimořádného opatření č. 19/2020

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Moravskoslezského kraje: "Mimořádné opatření č. 18 zahrnuje převážnou část Moravskoslezského kraje – všechny obce z rozšířenou působností (ORP) v Moravskoslezském kraji, vyjma ORP v okrese Bruntál. Je členěno podobně jako předchozí dokumenty na opatření, postihující určité činnosti, jejichž provozování považujeme z hlediska šíření onemocnění Covid 19 za rizikové. Dochází k dopřesnění podmínek rušeného MO č. 16 a 17 a to v těchto bodech: Upřesňuje se definice sociálních služeb ve smyslu § 34 zákona č. 108/2006 Sb., do kterých lze přijímat nové osoby pouze s negativním PCR. A to v obou MO. V případě venkovních hromadných akcí a v případě vnitřních prostor se rovněž nově stanoví výjimka z nošení roušek pro sportovce v rámci organizovaného tréninku nebo zápasu, soutěže apod. V případě umělých koupališť byla stanovena jednotně kapacita všech umělých koupališť, která bude odrážet velikost daného umělého koupaliště a to tak, že se vypouští maximální počet osob 500, nicméně zůstává zachován limit v podobě 10m2 na osobu."

Krajská hygienická stanice situaci v celém regionu stále monitoruje, podle ředitelky Svrčinvé jsou hygienici připraveni sáhnout k dalším úpravám mimořádných opatření, případně je zpřísnit, pokud by to kvůli prevenci infekce bylo nezbytné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy