Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajská hygienická stanice na konci srpna zruší dvě mimořádná opatření, platit pak budou celostátní

Dvě mimořádná opatření, která Krajská hygienická stanice v Ostravě vydala v pátek 14. srpna, budou k půlnoci z 31. srpna na 1. září zrušena. Situace v Moravskoslezském kraji se totiž podle hygieniků významně zklidňuje a nevykazuje žádný růst rizika.

Vyjádření Krajské hygienické stanice v Ostravě: "Denní počty pozitivně diagnostikovaných pacientů s COVID-19 jsou na území ČR relativně vysoké, v pracovní dny dosahují hodnoty kolem 300. Vysoký počet diagnostikovaných případů koresponduje s velkým objemem prováděných testů a odráží šíření nemoci v populaci. V naprosté většině okresů ČR jde o záchyty sporadické, ojedinělé, negenerující nebezpečné a meziregionální clustery. Naproti tomu lokality s dříve zvýšenou nemocností v našem kraji se významně zklidňují a nevykazují žádný růst rizika. Nedochází k zásahu zranitelných skupin obyvatel, významně nerostou počty hospitalizovaných. Mortalita je velmi nízká a většina případů je bezpříznaková nebo jen s lehkým průběhem. Nejde o nekontrolované plošné šíření regionálního rozsahu."

Hygienici situaci v kraji považují za stabilizovanou. Podle nich k tomu významnou měrou přispěla právě kontinuálně vydávaná mimořádná opatření v jednotlivých oblastech. S účinností od 31.8.2020 od 23:59 hodin proto ruší stávající mimořádná opatření č. 20/2020 a č. 21/2020:

Opatření číslo 20/2020 platí od poledne 14. srpna. Hygiena vydala pokyny pro Novojičínsko, Karvinsko a Opavsko. Nařízení obsahovalo 4 body, které nařizovaly provádět PCR testy v lůžkových zdravotnických zařízeních při příjmu nových pacientů. Sociální zařízení nesměla přijímat nové osoby bez negativního testu. Nařízení se týkalo také návštěv ve věznicích nebo desinfekce maloobchodních prodeje.

Opatření číslo 21/2020 platí také od 14. srpna, ale pro území obcí Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Třinec, Jablunkov a všech obcí, pro které vykonávají rozšířenou působnost. Nařízení obsahovalo 13 bodů. Vyplývala z nich například povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách a ve veřejné dopravě, omezení v provozování koupališť nebo například povinnost desinfekce na veřejných místech nebo v obchodech. Zdravotnická zařízení nebudou muset při příjmu nových pacientů na lůžka provádět PCR testy.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

IN TIME SPEDICE s.r.o. - ÚL

od 140 Kč/hod.

Detail

Statutární město Ostrava - Městský obvod Slezská Ostrava

od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků