Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střelba v Dolní Lutyni: policie obvinila 64letého muže z vraždy, našla u něj samopaly a 2 dlouhé zbraně

Případ střelby v Dolní Lutyni, kterou začala policie vyšetřovat ve středu 7. října, má pokračování. V pátek 9. října zahájil vrchní komisař trestní stíhání 64letého zadrženého muže. Čelí obvinění z vraždy ve stadiu pokusu a zločinu násilí proti úřední osobě.

Střelba ze samopalu. Takovou informaci dostala policie ve středu po půl osmé večer. Desítky policistů, včetně speciální zásahové jednotky, rychle spěchaly do ulice Zahradní v Dolní Lutyni. 

Jasno ve složitém případu dnes udělala policie.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Obviněnému je kladeno za vinu, že v Dolní Lutyni dne 7. října 2020 v podvečerních hodinách měl po slovním konfliktu z okna prvního patra rodinného domu opakovaně vystřelit nelegálně drženou útočnou puškou (samopal) na 27letého muže, který stál na pozemku domu spolu s dalšími osobami. Jen shodou okolností se podařilo poškozenému skrýt za osobní automobil a nedošlo ke zranění osob. Dále obviněný jako řidič vozidla nereagoval na zákonné výzvy policistů, kteří se jej snažili zastavit a zadržet z důvodu jeho výše uvedeného jednání. Najel vozidlem na policisty, kteří museli uskočit, aby nedošlo k jejich sražení. Následně policisté použili služební zbraně k zastavení vozidla a zadržení muže."

Policisté pak zajistili zbraň, se kterou obviněný pálil po lidech. Policie ji našla u 21letého rodinného příslušníka, který ji chtěl uschovat a před hlídkou ujel. Jde o muže, kterého následně policisté zadrželi v Bohumíně. Při domovní prohlídce poté objevili doslova vražedný arzenál.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "6 samopalů, 2 dlouhé zbraně, 400 nábojů + příslušenství. Všechny zbraně budou odeslány k odbornému zkoumání. Obviněný není držitelem zbrojních průkazů. Policisté i nadále provádí ve věci celou řadu procesních úkonů a zjišťují další skutečnosti. Není vyloučeno, že v následujícím období, po obdržení znaleckých posudků a odborných vyjádření – např. z oboru balistika, se bude rozšiřovat trestní stíhání obviněného muže."

Pachateli hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let, policisté podali návrh na umístění obviněného do vazby. Případ dál sledujeme.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků