Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I přes omezení prodeje v Polsku se tam Čechům stále vyplatí zajet na nákupy

Podobná omezení prodeje, jaká platí už nějakou dobu u nás, začala dnes platit i v Polsku. Přesto tam zůstávají otevřené obchody se širším sortimentem, hobby markety nebo kadeřnictví a další služby.

Na hraničních mostech mezi Českým a polským Těšínem je stále rušno. Polákům se vyplatí přicházet pro levnější alkohol, Češi naopak v Polsku nakupují levnější potraviny.

Anketa: “Do Polska chodím častěji. Dvakrát i třikrát do týdne. Záleží, jaké tam jsou akce. Hlavně na nákupy. Maso tam nakupuju, chleba, zeleninu, ovoce. Omezení tam je, roušku musíte mít, jako tady. Jinak nevím.”
Gabriela Hřebačková (BEZPP), starostka Českého Těšína: “Zatímco ještě minulý týden obchody typu obuv, oblečení byly otevřené, tak s účinností od dnešního dne jsou všechny tyto obchody uzavřené. Tím, že se uzavřely i obchody v polském Těšíně, dá se předpokládat, že i ten ruch, co byl pozorován minulý týden na polské straně, tak vymizí.

Přes aktuální omezení zůstávají v Polsku v provozu některé služby a obchody se sortimentem, jehož prodej je v Česku zakázaný. Zájem je například o hobby markety.

Anketa: “Jezdím tady nakupovat nějaké drobné věci a chodím tady rád. Pravidelně tady chodím. A u nás jsou teď obchody zavřené.”
Anketa: “U nás jsou hobby markety zavřené, takže nemůžeme nakupovat nic. Jenom soukromníci a tím já nejsem, já jsem důchodce. Nakupuju tady často, jsou tady dobré ceny.”

Před cestou za nákupy v Polsku je určitě vhodné si ověřit aktuální omezení prodeje.


The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Směnárna ROŠÁDA s.r.o. - prac. Olomouc

od 19 000 Kč/měsíc

Detail

PRODUCTION AUTOMOTIVE spol. s r.o. - Libáň

od 97 Kč/hod.

Detail

FrostFood a.s.

od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků