Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté o víkendu u Chotěbuzi zajistili dva cizince z Tunisu a Jemenu, do Česka prý nemířili

Dva mladé muže tmavé pleti zajistili o víkendu policisté z mobilní jednotky cizinecké policie několik set metrů od hraničního přechodu Chotěbuz na Karvinsku. Muži šli po silnici I/48.

Sobota 28. listopadu ráno. Policisté na silnici I/48 zahlédli dva muže, kteří mířili do vnitrozemí Česka, jen pár stovek metrů od hraničního přechodu s Polskem. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Se zajištěnými muži začali okamžitě pracovat policisté odboru cizinecké policie našeho krajského ředitelství. Na základě prověření předložených dokumentů, realizace standardního procesu identifikace, vytěžení informačních systémů a dalších nezbytných úkonů policisté zjistili, že by se mělo jednat o státní příslušníky Tunisu a Jemenu, oba ve věku přes dvacet let."

Cizinci policistům sdělili, že jejich konečnou destinací neměla být Česká republika. V tuto chvíli ale není jasné, kam přesně mířili. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Cizinci vstoupili a pobývali na našem území neoprávněně, současně porušili aktuálně platné ochranné opatření vzhledem k Covid-19. Policisté ověřili, že oba muži zažádali o mezinárodní ochranu v jiném státu, budou tedy následovat úkony správního řízení k jejich předání dle mezinárodní úmluvy (tzn. Dublinského systému) do státu, ve kterém žádost podali. Dvojice byla umístěna do Zařízení pro zajištění cizinců ve Vyšních Lhotách."The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Domov Kamélie Křižanov, příspěvková organizace - pracoviště

od 21 000 do 29 500 Kč/měsíc

Detail

Mateřská škola Jarošov, okres Svitavy

od 10 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků