Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ze sklepení a zákoutí hradu Sovinec o víkendu vylezly nejrůznější bestie

Návštěvní sezona na hradech a zámcích je v plném proudu. O každém víkendu se lidé mohou těšit na zajímavý program. Například na hradě Sovinci na Bruntálsku dělali lidem společnost nejen šermíři, ale také místní bestie.

Hrad Sovinec. Zdroj: TV Polar

Všelijaké hradní bestie mohli vidět o víkendu návštěvníci hradu Sovinec. Ve třech blocích se jim také představily šermířské skupiny.

Michal Koutný, kastelán hradu Sovinec: “Připravili jsme akci Hradní bestie. Letos je to již 13. ročník. Jak už z názvu vyplývá, hlavním tématem jsou bestie v jakékoli podobě, ať už zvířecí nebo lidské. Návštěvníci viděli mnoho zajímavého, proběhlo mnoho šermířských scének. Hradem se potulují bestie.”
Hanka Doláková, hejtmanka Šermířské skupiny Dragers: “My jsme si na tento víkend na Sovinci připravili takovou krátkou ukázku toho, že hradní bestii můžete najít v úplně jiné podobě, než by ji člověk čekal. Ne v takových těch hejkalech, bludičkách, ale v našem podání je hradní bestie zlá hradní paní. My jsme skupina šermu Drager z Olomouce a hrajeme krátkou parodii na téma s hradní paní.”
Jiří Hýbl, šéf Šermířské skupiny Fratres in Armis: “Jsme z okolí Mladé Boleslavi, je nás teď kolem deseti, aktivně šermujících je pět šet. Přednostně se zaměřujeme na šerm 16. století, což jsou Lancknechti a to období je nám nejblíž. Dneska budeme předvádět vystoupení pojmenované Lancknechti a pak tady máme vystoupení Legenda o Artušovi, to je lehce fantasy s nějakými efekty.”

Další zajímavou akcí na hradě Sovinec bude Poslední vzdor. Druhý srpnový víkend se bude konat bitva o hrad z roku 1643.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy