Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V sobotu přišlo na Dny NATO více než 33 tisíc lidí

Střelba, tanky, stíhačky i velká letadla. Ale také spousty zákroků hasičů i policistů. A samozřejmě velké množství všemožné techniky. Dny NATO opět přinášejí velkolepou podívanou. Po roku absence se do areálu mohli opět dostat návštěvníci. Každý den maximálně 40 tisíc lidí. V sobotu odpoledne měli pořadatelé informaci o návštěvnosti kolem 33 tisíc lidí.

I přes ranní zamračenou oblohu v první den konaní Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR 2021 byl vidět na tváří návštěvníků akce úsměv. Po loňském roce, kdy z důvodů opatření proti covid-19 nemohla veřejnost akci navštívit, se letos otevřely brány návštěvníkům otevřely. Nad 21. ročníkem největší bezpečností show v Evropě zavlály vlajky osmnácti účastnických zemí a všichni přítomní na něm mohou najít to nejlepší, co na poli bezpečnosti lze spatřit.

V areálu se neustále rozléhal hluk motorů či střelba. Mezi stroji, které mohli návštěvníci vidět ve statických ukázkách na zemi, byly poprvé víceúčelový letoun F-35 Lightning II a bezpilotní letoun MQ-9 Reaper. Bojový stroj F-35 italského letectva se tak stal prvním letadlem páté generace, které si mohli prohlédnout lidé ve střední Evropě. Mezi vlastnosti, které ho řadí mezi letouny páté generace, patří neviditelnost pro radary, vysoké manévrovací schopnosti nebo víceúčelovost. Také bezpilotní americký prostředek MQ-9 Reaper je k vidění na jedné z prvních akcí v Evropě.

Zbyněk Pavlačík, předseda spolku Jagello 2000: "Těší nás, že MQ-9 Reaper se prezentuje právě s F-35, protože to je trend budoucnosti. Máme potvrzeno, že F-35 a Reaper se doposud takto společně potkaly jenom na největších veletrzích v Evropě, ale ne na akci pro veřejnost tohoto typu. Reapery měla veřejnost možnost vidět jenom třeba ve zprávách v kontextu různých operací, které probíhaly v Afghánistánu nebo v Iráku."

Po zahajovacím seskoku českých výsadkářů začaly dynamické ukázky jak ve vzduchu, tak na zemi. Mezi nejzajímavější patřil zahajovací společný průlet tankovacích letadel KC-130 amerického letectva a premiérového A-330 MRTT spolu s letouny Vzdušných sil AČR. Švédsko, které je letos partnerskou zemí NATO, připravilo letové ukázky Švédské historické letky, jež předvedla celou vývojovou řadu letounů Saab. Speciální součástí programu byl společný průlet těchto letadel, včetně JAS-39 Gripen. Stíhací stroje doplnily také špičkové ukázky vysoké pilotáže F-16 řeckého Zeus Demo Teamu a tureckého Soloturk. Historickou lahůdkou byla letová ukázka dopravní „Dakoty“ C-47 z časů vylodění spojeneckých vojsk za II. světové války v Normandii.

Na zemi byly k vidění mimo ukázek strojů nebo bojových aktivit AČR ukázky dalších záchranných a bezpečnostních složek. Od Policie ČR s polskými partnery, Vězeňskou službu přes Celní správu a jejich partnery z Německa a Slovenska, Hasičský záchranný sbor až po Městkou policii Ostrava nebo společnost TATRA TRUCKS. Celkem 92 ukázek a 19 hodin programu určené pro oba víkendové dny bylo doplněno statickou výstavou techniky a aktivit v prostorách konání akce.

Podle původní předpovědi mělo být v sobotu deštivo. Nakonec oblačnost ovlivnila jen některé letecké ukázky.

Zbyněk Pavlačík, předseda spolku Jagello 2000: "V dopolední části bylo omezení pro letecké ukázky z důvodu spodní hranice mraků, kdy piloti nemohli dělat takzvané plné displaye po vertikále."

Vstup na dvoudenní akci je zdarma. V minulosti ji navštěvovalo i přes 200.000 lidí, mnoho také ze zahraničí, zejména z Polska a Slovenska. Loni musely být Dny NATO kvůli koronavirové pandemii bez diváků v místě akce, lidé mohli program sledovat v televizi a na internetu. Letos je kvůli protiepidemickým opatřením počet diváků omezený na maximálně 40.000 denně. V sobotu přišlo na 33 tisíc návštěvníků.

Zbyněk Pavlačík, předseda spolku Jagello 2000: "V sobotu je to pro přespolní, což víme i zpětně od Českých drah, které sem vypravují vlaky, a neděle je preferována těmi, kteří to mají v bližší dojezdové vzdálenosti. Vážíme si všech, kteří přišli navzdory předpovědi počasí, která ale nevyšla."

V okolí letiště se ráno a dopoledne i letos tvořily kolony aut, vzhledem k omezené kapacitě akce ale nebyly tak dlouhé jako v jiných letech. Kvůli kontrole počtu lidí si letos návštěvníci poprvé museli předem pořídit vstupenky. Jsou sice nadále zdarma, ale lidé zaplatili 15 korun jako servisní poplatek. Musí rovněž mít potvrzení o bezinfekčnosti, tedy očkování proti covidu-19, prodělání nemoci nebo negativním testu. Potvrzení bylo možné spárovat se vstupenkou. Při kontrolách u vstupu podle organizátorů nenastaly žádné vážnější problémy.

Zbyněk Pavlačík, předseda spolku Jagello 2000: "Nejdelší doba čekání nárazově byla 20 minut, což není nic dramatického. My jsme trošku takový v dobrém slova smyslu pokusný králík, protože s něčím podobným v České republice nikdo nemá ani přibližnou zkušenost. Jsme připraveni se o naše zkušenosti podělit s ostatními organizátory jakýchkoliv akcí."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy