Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté pomohli těhotné ženě s opravou pneumatiky, také ji ale pokutovali za přestupek

Se sjetou a téměř prázdnou pneumatikou sedla za volant 34letá řidička v pokročilém stádiu těhotenství. Navíc u sebe neměla ani doklady. Policisté ji zastavili ve Velké Polomi, dali jí pokutu a vzápětí pomohli s opravou pneumatiky.

Policisté zastavili v minulém týdnu při silniční kontrole osobní auto Škoda Octavia. Za volantem seděla 34letá žena v pokročilém stádiu těhotenství.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Řidička u sebe neměla potřebné doklady k řízení a navíc měla u vozidla značně sjetou přední pneumatiku, která byla téměř prázdná. Vzhledem k tomu, že se dopustila přestupku v dopravě, byla celá situace vyřešena blokovou pokutou."

Pokračování v další jízdě by mohlo být jak pro řidičku, tak i pro její spolujezdkyni nebezpečné. Muži zákona proto navrhli ženám řešení.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Řídili se heslem „Pomáhat a chránit“ a tak ženy doprovodili k čerpací stanici, kde kolo dofoukali. To však nepomohlo a kolo stále unikalo. Proto zajistili opravu pneumatiky v autorizovaném servisu ve Velké Polomi a nakonec samotnou pneumatiku muži zákona ženě vyměnili."

I přesto, že řidička zaplatila pokutu, na setkání s policisty jistě nezapomene. S úsměvem poděkovala a díky ochotným policistům mohla i se spolujezdkyní pokračovat dál v cestě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy