Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nadační fond Krok do života se zaměřuje na dětské domovy. První akce proběhla v Karlově

Obyvatelé Dětského domova ve Vrbně pod Pradědem se sešli V Karlově pod Pradědem na svém prvním vzdělávacím pobytu, pořádaném nadačním fondem Krok do života. A užili si tady opravdu nabitý program.

Nadační fond Krok do života založila loňská Miss České republiky Karolína Kopincová. Ta je současně patronkou i spolupracovnicí dětského domova.

Jan Vavřík, ředitel dětského domova: „Od doby první pandemie koronaviru jsme začali s Kájou Kopincovou spolupracovat, Na základě tohoto jsme společně začali přemýšlet, jak těm dětem pomáhat."
Karolína Kopincová, vedoucí kursu, Miss Czech Republic 2020: „Je to nadační fond, který je zaměřený primárně na dětské domovy a vlastně tohle je náš první, startovací vzdělávací pobyt."

Děti jsme v Karlově zastihli v den, který byl z poloviny věnován finanční gramotnosti s profesionální lektorkou a z poloviny dovednostem v kurzu přežití v přírodě.

Věra Kříčková, lektorka: „Snažíme se s dětmi přijít na to, jakým způsobem by mohli žít, kolik by utráceli, až budou dospělí."
Klaudie, obyvatelka domova: „My teď se vlastně díváme na katalog bydlení.“

Aleš Vondra, agentura Hrana: „Děláme teďka kurs přežití pro děti. Techniky, orientace v terénu, rozdělávání ohně, stavba přístřešku, zajištění vody, potravy."

Vojtěch Lojka, instruktor: „Právě tady zkoušíme s křesadlem rozdělat oheň a kupodivu, my jsme nebyli první dvojice, která to zvládla, byla to tam za náma děcka.“

Anketa, děti: „Jo, já jsem to zapálila, mě to úplně v poho šlo.“

Za dětmi se přijelo podívat také vedení města Vrbna pod Pradědem.

Petr Kopinec (ANO), starosta Vrbna pod Pradědem: „Mě se to velice líbí, protože se dívám, jak to děti zaujalo a pro ty děti je to obrovský přínos.“

Poslední odlehčovací den pobytu byl věnován výletu do místního skiareálu a vyjiždce na lanové dráze i sjezdu ze svahu. Karolína Kopincová se v listopadu bude účastnit v Portoricu soutěže Miss World. Už teď ale slíbila další pobyty pro dětské domovy v příštím roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy