Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nigerijský král a bruntálský rodák Obonete S. Ubam autogramiádou představil své nové knihy

Nově otevřená zámecká Sala terrena v Bruntále hostila vzácnou návštěvu. Nigerijský panovník a místní rodák Obonete Ubam představil své nové dvě knihy, které letos vydal. První se jmenuje „Náš černobílý svět“ a obsahem je zcela odlišná od knihy „7 let v Africe“, kterou v Bruntále pokřtil před dvěma lety.

Obonete Ubam se v Bruntále narodil a absolvoval základní školu i gymnázium. Po krátkém pobytu v Praze se stal nástupníkem svého biologického otce, krále v Nigérii. Nyní se zařadil také mezi spisovatele.

Obonete S. Ubam, spisovatel: "Podtitulem této knížky je „České rozhovory o afrických kořenech a splněných snech“ a v podstatě je to soubor deseti rozhovorů s nejvýraznějšími afročechy v české společnosti. Jsou to rozhovory s osobnostmi, jako je Ray Koranteng, Lejla Abbasová, Teo Gebre Selassie."
Monika Ben Thabetová, přítelkyně: „Žiji mezi Itálií a Španělskem, ale původem pocházím z Lysic, z Jižní Moravy. A pan spisovatel Obonete Ubam mě oslovil, jestli bych chtěla být součástí téhle knihy."

Autogramiádu obohatila také druhá menší dárková knížka.

Obonete S. Ubam, spisovatel: „To je taková malá dárková knížečka, kterou jsme vydali v loňském roce, jmenuje se „Kalangu – africká moudrost pro každý den“ a je to taková sbírky afrických přísloví, aforismů a takových bajek, které, si myslím, potěší jak děti, tak dospělé.“

Mezi mnoha hosty a známými na autogramiádě nemohla chybět ani spisovatelova maminka.

Alena Petrošová, maminka: „Určitě jsem šťastná, že přijel zpátky do Bruntálu po dvou letech a jinak každý den jsem s ním v kontaktu přes sociální sítě. Každý den mám zprávy, co se děje.“

První kniha Obonete Ubama „7 let v Africe“ se po svém vydání stala nejprodávanější knihou v České republice. Stejný úspěch přejeme i novému dílu slavného čechoafričana.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy