Inspirací Dne na lyžích byla také právě probíhající zimní olympiáda v Pekingu.
Velkým lákadlem byl pro mnoho návštěvníků měřený obří slalom pro všechny.
V programu se představila také Horská služby Jeseníky.
Krásné slunečné počasí tvořilo v Jeseníkách kulisu Dne na lyžích s MS krajem. Do areálu v Malé Morávce se sjelo několik tisíc nadšenců lyžování, snowboardingu i další zábavy na sněhu. Program byl připraven i pro celé rodiny s dětmi.
Inspirací Dne na lyžích byla také právě probíhající zimní olympiáda v Pekingu.
Velkým lákadlem byl pro mnoho návštěvníků měřený obří slalom pro všechny.
V programu se představila také Horská služby Jeseníky.
Po Karlovu minulý týden, také v Malé Morávce zahájili provoz sjezdovek. Počasí sice není to pravé zimní, ale podařilo se upravit a rozjet hlavní tratě. Sníh je po noci zmrzlý a kvalitně urolbovaný teploty kolem nuly a mlhu střídá sluníčko.
Domov Březiny má kapacitu 154 lůžek a je určen klientům už od 55 let. Ti v moderních pavilonech oceňují soukromí, komfort a služby.
Město Ostrava a Moravskoslezský kraj budou spolupracovat na rozvoji sportu. Potvrdily to podpisy tří memorand, které určují směr velkých investic do sportovní infrastruktury. Město i kraj chce zajistit moderní sportovní zázemí i lepší podmínky pro pořádání světových akcí.
Svá výjezdová stanoviště v pátek zpřístupnili veřejnosti zdravotníci ZZS MSK. Den otevřených dveří pro školáky a také pro všechny ostatní zájemce pořádají každým rokem.
Policisté jeli frekventovanou ulicí v Ostravě k případu a do cesty jim vjelo osobní auto. Následovala podle svědků velká rána. Do nemocnice byli poté převezeni dva policisté a řidič osobního auta. Policisté měli spěchat k možnému incidentu se zbraní.
Havířovská nemocnice již po 13. uspořádala Den zdraví zaměřený na prevenci a osvětu. Zájem ze strany veřejnosti byl opět obrovský.
Dnes jistě potěšíme řidiče aut, kteří jezdí z centra Ostravy. Od pátku je částečně zprůjezdněn směr do Poruby na Frýdlantských mostech, což velmi uleví objízdným trasám a ubude kolon. Rekonstrukce náměstí Republiky má ale velké zpoždění.
Ostrava se stává jedním z evropských center umělé inteligence. Slavnostně tam odstartoval projekt Czech AI Factory, který propojí superpočítačové technologie, expertní podporu i výzkum. Cílem je pomoci firmám, startupům i veřejné správě s využitím umělé inteligence v praxi.
Třídění odpadů v Moravskoslezském kraji se rok od roku zlepšuje. Potvrzují to výsledky společnosti EKO-KOM. Výborných hodnot dosahují obce a města kraje také ve sběru elektroodpadu. Ty nejlepší si za skvělé výsledky převzaly ocenění.
Oblíbená služba Senior Expres Jih, která už osm let pomáhá seniorům z Ostravy-Jihu s dopravou po městě, pokračuje s novým provozovatelem. Pro klienty se ale nic nemění.
Porodnice Nemocnice v Ostravě-Vítkovicích má nové moderní zázemí. Rekonstrukcí prošel porodní sál, který rodičkám nabídne více komfortu i soukromí. Novinkou je rodinný apartmán.
V amfiteátru Skalky v Novém Jičíně se uskutečnilo celokrajské taktické cvičení policie, hasičů a zdravotníků. Podle scénáře simulovaného zásahu se v areálu konal hudební festival, během kterého lidi napadlo několik ozbrojených útočníků.
Dlouhodobé sucho se nedostatkem vody projevilo také na vrcholu Lysé hory. Pitnou vodu tam musely začít dovážet cisterny. Nedostačující vrt by měl v dohledné době doplnit nový zdroj vody v jiné lokalitě.
Svá výjezdová stanoviště v pátek zpřístupnili veřejnosti zdravotníci ZZS MSK. Den otevřených dveří pro školáky a také pro všechny ostatní zájemce pořádají každým rokem.
Love2dance propojuje tanec s příběhem a vizuální podívanou
Stavba podjezdu pod železničním přejezdem ve Studénce
Opavské Fakultní divadlo uvedlo Mozartovu Kouzelnou flétnu
FNO připravuje preventivní program zaměřený na zdravý životní styl
Fakultní nemocnice Ostrava představila na Dni zdraví nové preventivní programy zaměřené na zdravý životní styl a včasné odhalení nemocí.

Inspirací Dne na lyžích byla také právě probíhající zimní olympiáda v Pekingu.
Velkým lákadlem byl pro mnoho návštěvníků měřený obří slalom pro všechny.
V programu se představila také Horská služby Jeseníky.