Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ski areál Annaberg přivítal Zimní olympiádu lyžařů okresu Bruntál

Celý MS kraj |

Krásné slunečné počasí přivítalo téměř dvě stovky závodníků Zimní lyžařské olympiády v areálu Ski Annaberg v Jeseníkách. Olympiáda byla pořádána ve všech žákovských kategoriích pro školy celého okresu Bruntál. Kromě lyžařů v obřím slalomu, závodili také snowboardisté a pedagogové škol.

Olympiády se zúčastnili závodníci z 10 škol okresu, soutěžili ve všech žákovských kategoriích, od předžáků až po starší žáky.

Josef Hetmánek, pořadatel: „Je to ročník 1 až 5 a potom 6 až 9. Závodí v obřím slalomu a potom jsou snowboarďáci, kteří jedou také obří slalom. Teď právě dojíždějí pedagogové, kteří se taky, jejich časy započítávají do celkových výsledků. Ne jenom, že budou vyhodnoceni jednotliví závodníci, ale budou také o putovní pohár vyhodnoceny školy."

Josef Novák, provozovatel areálu: „Dneska máme už šestý ročník olympiády v alpském lyžování a snowboardingu, akce se vyvedla, počasí je krásné. Školy si to celkem chválí, že je to celkem dobrá aktivit pro ty děti, zvlášť po tom covidu, takže si myslím, že si to dneska všichni užili."

Anketa, závodníci: „Já jsem z Vrbna pod Pradědem a jelo se mi dobře.“

Linda Gangurová, Vrbno pod Pradědem: „Já jsem z Vrbna, a jo, bylo to dobré.“

Charlotte Gocieková, Vrbno pod Pradědem: „Já jsem z Vrbna a strašně dobře se mi jelo.“

Sofie Víchová a Magdaléna Hrbáčová, vítězky: „My jsme z Bruntálu a dopadly jsme celkem dobře, ona je první a já druhá v naší kategorii. Nahoře to byla celkem ledovka ale dobrý.“

Velmi zajímavý byl závod snowboardistů. Jejich počet rok od roku roste a ním i jejich dovednost mezi brankami.

Jakub Hladík, snowboardista, Bruntál: „Trať dneska byla fajnová, bylo to trošku mokré, rozmočené a bylo to už trochu takové vyježděné od lyžařů, ale dalo se to, dojel jsem do cíle bez pádu, takže všechno v pořádku.“

Kryštof Dvořák, snowboardista, Bruntál: „Trať byla v pohodě, ze začátku to docela jelo na konci to bylo takové, že už to moc nechtělo, bylo to rozježděné hodně, ale jinak dobré, závod jsem si užila doufám, že se umístím.“

Třešničkou na dortu byl závěrečný závod, ve kterém si změřili síly i pedagogové jednotlivých škol.

Jiří Drlík, pedagog a závodník, Bruntál: „Dobrý, jo, ale už jsem tak utahaný, že toho mám plné zuby.“

Jakub Šimůnek, pedagog, závodník, Bruntál: „Závody nádherné, trať výborná, skvělé, sníh proběhl, super, vydržel až do konce závodu, takže jsme nadšeni. Máme tady snad nejvíc účastníků ze základní školy Jesenická 10, je nás tady přes 47. Děkujeme za organizaci, děkujeme za výborný závod a držíme palce zimní olympiádě, ať nám to vydrží i příští rok.“

Bruntálská 1. ZŠ byla nakonec první mezi všemi školami, před reprezentanty z Vrbna pod Pradědem a Rýmařova. V hodnocení prvních stupňů škol pak zvítězila pořadatelská ZŠ Amos Bruntál.

Petr Novotný, ředitel závodu, ředitel ZŠ Amos: „Dnešního závodu se zúčastnilo 21 žáků a myslím si, že si to pěkně užili. Ve ski areálu pravidelně trénujeme už asi sedmým rokem, spolupráce je vynikající, je to tady jak pro začátečníky, mírně pokročilé, tak pro závodníky, tak, jak jsme v podstatě v dnešním závodě mohli vidět.“

Slunečné počasí již předznamenává blížící se jaro. Pořadatelé plánují provoz areálu ještě nejméně dva až tři týdny.

Nahlásit chybu


K tématu

V jesenických ski areálech se nejen naplno rekreačně lyžuje, ale také závodí

19. ledna 2024 10:06 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Provozovatelům lyžařských areálů v Jeseníkách se podařilo nahradit výpadky, způsobené oblevou na přelomu roku. V plném provozu budou nyní všechny sjezdovky, nejen rekreační, ale i ty závodní. První FIS závody proběhly v Karlově a další se již blíží.

V Jeseníkách si poradili s následky oblevy, jedou všechny vleky a pořádají se závody

19. ledna 2024 9:52 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Provozovatelům lyžařských areálů v Jeseníkách se podařilo nahradit výpadky, způsobené oblevou na přelomu roku. V plném provozu budou nyní všechny sjezdovky, nejen rekreační, ale i ty závodní. První FIS ( čti fis) závody proběhly v Karlově a další se již blíží.

Den na lyžích s MS krajem přilákal do Jeseníků stovky návštěvníků, dětí i dospělých

22. ledna 2024 16:16 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V Malé Morávce v areálu Kopřivná se konal Den na lyžích, již tradiční každoroční akce, kterou pro veřejnost pořádá MS kraj. Za slunečného počasí zavítaly do areálu stovky návštěvníků a užily si celodenní zimní zábavu jak pro děti, tak pro dospělé.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

Odboráři z Liberty: přicházejí jen špatné signály

Situace v ostravské huti Liberty je stále složitá. Výroba byla utlumena, už zhruba 1000 zaměstnanců společnost opustilo, ostatní nepracují a dostávají 70 procent platu. MS kraj velmi stojí o to, aby se kritická situace, která vznikla mimo jiné i neschopností Liberty platit za energie, co nejdříve vyřešila.

Koloběžkář bez přilby skončil po nehodě u Třince v ohrožení života v nemocnici

17. dubna 2024 20:29 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu ráno u vážně zraněného koloběžkáře v třinecké místní části Oldřichovice. Lékař ho musel kvůli vážným zraněním uvést do umělého spánku a v ohrožení života ho vrtulník přepravil do nemocnice.

Hasiče zaměstnal velký požár haly s dřívím na Novojičínsku. Uchránili majetek za 32 milionů

17. dubna 2024 15:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Devět jednotek hasičů zasahovalo v noci na středu u náročného požáru haly s dřívím v Bartošovicích na Novojičínsku. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Oheň způsobil škodu za 5,3 milionu korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 32 milionů.

Valenta a Blašková si v Havířově olympiádu nevybojovali

16. dubna 2024 21:23 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Unikátní turnaj se podařilo získat Havířovu do svého Národního tréninkového centra stolních tenistů. Smíšené páry z celého světa tam bojovaly o přímý postup na olympijské hry v Paříži. Své želízko v ohni měla i České republika.

V Bruntále otevřeli nové prostory pro pečovatelskou službu v adaptované vile

16. dubna 2024 17:33 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Bruntál adaptoval nové prostory pro pečovatelskou službu ve vilovém objektu v Domově pro seniory. Bývalá lékařská vila na zahradě domu po odchodu odborného lékaře zůstala bez využití. Plánované propojení s domovem pro seniory by bylo velmi nákladné. Domov proto nabídl prostory městu.

Ski areál Annaberg přivítal Zimní olympiádu lyžařů okresu Bruntál
Vydáno 4. března 2022 9:19, Celý MS kraj, Karel Soukop
Krásné slunečné počasí přivítalo téměř dvě stovky závodníků Zimní lyžařské olympiády v areálu Ski Annaberg v Jeseníkách. Olympiáda byla pořádána ve všech žákovských kategoriích pro školy celého okresu Bruntál. Kromě lyžařů v obřím slalomu, závodili také snowboardisté a pedagogové škol.

Olympiády se zúčastnili závodníci z 10 škol okresu, soutěžili ve všech žákovských kategoriích, od předžáků až po starší žáky.

Josef Hetmánek, pořadatel: „Je to ročník 1 až 5 a potom 6 až 9. Závodí v obřím slalomu a potom jsou snowboarďáci, kteří jedou také obří slalom. Teď právě dojíždějí pedagogové, kteří se taky, jejich časy započítávají do celkových výsledků. Ne jenom, že budou vyhodnoceni jednotliví závodníci, ale budou také o putovní pohár vyhodnoceny školy."

Josef Novák, provozovatel areálu: „Dneska máme už šestý ročník olympiády v alpském lyžování a snowboardingu, akce se vyvedla, počasí je krásné. Školy si to celkem chválí, že je to celkem dobrá aktivit pro ty děti, zvlášť po tom covidu, takže si myslím, že si to dneska všichni užili."

Anketa, závodníci: „Já jsem z Vrbna pod Pradědem a jelo se mi dobře.“

Linda Gangurová, Vrbno pod Pradědem: „Já jsem z Vrbna, a jo, bylo to dobré.“

Charlotte Gocieková, Vrbno pod Pradědem: „Já jsem z Vrbna a strašně dobře se mi jelo.“

Sofie Víchová a Magdaléna Hrbáčová, vítězky: „My jsme z Bruntálu a dopadly jsme celkem dobře, ona je první a já druhá v naší kategorii. Nahoře to byla celkem ledovka ale dobrý.“

Velmi zajímavý byl závod snowboardistů. Jejich počet rok od roku roste a ním i jejich dovednost mezi brankami.

Jakub Hladík, snowboardista, Bruntál: „Trať dneska byla fajnová, bylo to trošku mokré, rozmočené a bylo to už trochu takové vyježděné od lyžařů, ale dalo se to, dojel jsem do cíle bez pádu, takže všechno v pořádku.“

Kryštof Dvořák, snowboardista, Bruntál: „Trať byla v pohodě, ze začátku to docela jelo na konci to bylo takové, že už to moc nechtělo, bylo to rozježděné hodně, ale jinak dobré, závod jsem si užila doufám, že se umístím.“

Třešničkou na dortu byl závěrečný závod, ve kterém si změřili síly i pedagogové jednotlivých škol.

Jiří Drlík, pedagog a závodník, Bruntál: „Dobrý, jo, ale už jsem tak utahaný, že toho mám plné zuby.“

Jakub Šimůnek, pedagog, závodník, Bruntál: „Závody nádherné, trať výborná, skvělé, sníh proběhl, super, vydržel až do konce závodu, takže jsme nadšeni. Máme tady snad nejvíc účastníků ze základní školy Jesenická 10, je nás tady přes 47. Děkujeme za organizaci, děkujeme za výborný závod a držíme palce zimní olympiádě, ať nám to vydrží i příští rok.“

Bruntálská 1. ZŠ byla nakonec první mezi všemi školami, před reprezentanty z Vrbna pod Pradědem a Rýmařova. V hodnocení prvních stupňů škol pak zvítězila pořadatelská ZŠ Amos Bruntál.

Petr Novotný, ředitel závodu, ředitel ZŠ Amos: „Dnešního závodu se zúčastnilo 21 žáků a myslím si, že si to pěkně užili. Ve ski areálu pravidelně trénujeme už asi sedmým rokem, spolupráce je vynikající, je to tady jak pro začátečníky, mírně pokročilé, tak pro závodníky, tak, jak jsme v podstatě v dnešním závodě mohli vidět.“

Slunečné počasí již předznamenává blížící se jaro. Pořadatelé plánují provoz areálu ještě nejméně dva až tři týdny.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000030171/ski-areal-annaberg-privital-zimni-olympiadu-lyzaru-okresu-bruntal