Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní olympiáda v lyžování a snowboardingu všech škol okresu Bruntál přivítala rekordní počet závodníků

Krásné slunečné počasí přivítalo téměř dvě stovky závodníků Zimní lyžařské olympiády v areálu Ski Annaberg v Jeseníkách. Olympiáda byla pořádána ve všech žákovských kategoriích pro školy celého okresu Bruntál. Kromě lyžařů v obřím slalomu, závodili také snowboardisté a pedagogové škol.

Olympiády se zúčastnili závodníci z 10 škol okresu, soutěžili ve všech žákovských kategoriích, od předžáků až po starší žáky.

Josef Hetmánek, pořadatel: „Závodí v obřím slalomu a potom jsou snowboarďáci, kteří jedou také obří slalom. Teď právě dojíždějí pedagogové, kteří se taky, jejich časy započítávají do celkových výsledků."
Josef Novák, provozovatel areálu: „Školy si to celkem chválí, že je to celkem dobrá aktivit pro ty děti, zvlášť po tom covidu."

Linda Gangurová, Vrbno pod Pradědem: „Já jsem z Vrbna, a jo, bylo to dobré.“

Sofie Víchová a Magdaléna Hrbáčová, vítězky: „Dopadly jsme celkem dobře, ona je první a já druhá v naší kategorii."

Velmi zajímavý byl závod snowboardistů. Jejich počet rok od roku roste a ním i jejich dovednost mezi brankami.

Jakub Hladík, snowboardista, Bruntál: „Trať dneska byla fajnová, bylo to trošku mokré, rozmočené a bylo to už trochu takové vyježděné od lyžařů, ale dalo se to."

Kryštof Dvořák, snowboardista, Bruntál: „Trať byla v pohodě, ze začátku to docela jelo na konci to bylo takové, že už to moc nechtělo."

Třešničkou na dortu byl závěrečný závod, ve kterém si změřili síly i pedagogové jednotlivých škol.

Jakub Šimůnek, pedagog, závodník, Bruntál: „Máme tady snad nejvíc účastníků ze základní školy Jesenická 10, je nás tady přes 47."
Petr Novotný, ředitel závodu, ředitel ZŠ Amos: „Ve ski areálu pravidelně trénujeme už asi sedmým rokem, spolupráce je vynikající, je to tady jak pro začátečníky, mírně pokročilé, tak pro závodníky."

Bruntálská 1. ZŠ byla nakonec první mezi všemi školami, před reprezentanty z Vrbna pod Pradědem a Rýmařova. V hodnocení prvních stupňů škol pak zvítězila pořadatelská ZŠ Amos Bruntál.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy