Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ukrajinské ženy našly pomoc v porubském komunitním centru na miniveletrhu informací

Klub žen Ostrava Expat centra tentokrát podpořil ukrajinské ženy. V porubském komunitním centru Všichni spolu pro ně uspořádal miniveletrh, na kterém jim zástupci ostravského magistrátu a spolupracujících organizací poskytli bezplatné poradenství.

Desítky ukrajinských žen se svými dětmi si přišly pro pomoc do komunitního centra Všichni spolu v Ostravě-Porubě. Tu jim nabídl dámský klub, který jednou za měsíc pořádá pro cizince Ostrava Expat centrum. K dispozici jim byly různé organizace i tlumočníci.

Anketa: účastnice miniveletrhu: “Největší problematikou je teď pro mě sektor školství. Mám jednu 5 letou dceru, kterou bych chtěla umístit do MŠ. Druhá dcera má 17 a nevíme si rady s přihláškou na nějakou střední školu, nebo gymnázium.”
“Nemůžu najít obvodního lékaře, který by nás vyšetřil, případně poslal na další vyšetření. Také potřebuji lékařskou prohlídku pro svou 13 letou dceru, která bez ní nemůže nastoupit do školy.”

Přidanou hodnou takzvaného festivalu informací bylo, že se ukrajinské ženy dozvěděly vše na jednom místě. Například, kde jsou momentálně volná pracovní místa, jak přihlásit dítě do školky, nebo do školy, nebo vše o volnočasových aktivitách.

Alena Danielová, Ostrava Expat Centre: “Pokud bude zájem, tak budeme v této aktivitě určitě pokračovat. Vidím to jednou měsíčně a zároveň budeme samozřejmě navazovat na služby, které jsou poskytované v informačním centru v Kacku.”

Ukrajinským uprchlíkům pomáhá i porubská radnice, která pro ně zřídila mimo jiné adaptační centra a kurzy češtiny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy