Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ SI UDRŽUJE STABILNÍ NÁVŠTĚVNOST, ROSTE ZÁJEM O JESENÍKY
  • DNES SE V DOLNÍ OBLASTI VÍTKOVIC KONÁ GASTROFESTIVAL POJEZFEST
  • PO ZŘÍCENÍ ČÁSTI HOTELU ZÁMEČEK V ČELADNÉ HASIČI VYPROŠŤOVALI ZASYPANÉ HOSTY
  • KARVINSKÉ MOŘE ČEKÁ ÚKLID, DO AKCE SE MOHOU ZAPOJIT I NÁHODNÍ NÁVŠTĚVNÍCI
  • LEVHARTÍ SAMIČKY Z OSTRAVSKÉ ZOO SI ZAČÍNAJÍ UŽÍVAT VENKOVNÍ VÝBĚH
  • V BESKYDSKÉ OBCI ŘEKA LIDÉ ODMÍTAJÍ ZÁMĚR ROZŠÍŘIT TĚŽBU V KAMENOLOMU
  • KAŠNA NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ V KARVINÉ SE REKONSTRUUJE PO JEJÍM POŠKOZENÍ
  • RADNICE MORAVSKÉ OSTRAVY A PŘÍVOZU SE ZAPOJÍ DO OSTRAVSKÉ MUZEJNÍ NOCI
  • OSVOBOZENÍ STUDÉNKY PŘIPOMNĚL PIETNÍ AKT S VÝSTAVOU ŠKOL
  • KRAJ INVESTUJE DO PROMĚNY INTERNÁTU V OSTRAVĚ-ZÁBŘEHU
  • V OSTRAVĚ-PORUBĚ ZAČALO RAJONOVÉ ČIŠTĚNÍ KOMUNIKACÍ
  • MAŽORETKY VE STUDÉNCE SOUTĚŽILY O REPUBLIKOVÉ FINÁLE

Porucha závor na přejezdu zablokovala dopravu v Ostravici, strojvedoucí projel s houkáním

Celý MS kraj |

Červená na semaforech pro motoristy i pro strojvedoucího osobního vlaku. V centru beskydské obce Ostravice nastala ve čtvrtek po poledni téměř patová situace.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Za komplikacemi stály patrně závory na železničním přejezdu. Když se do stanice blížil osobní vlak, přešla signalizace u přejezdu z bílého blikajícího světla na červená. Současně se spustily závory, ovšem ne všechny. Vlak proto nedostal volno k jízdě. 

      Na silnici se začaly během krátké chvíle tvořit kolony, protože křižovatku zablokovaly automobily, které hodlaly odbočovat k přejezdu. Pro jízdu přímým směrem sice svítila zelená dodatková šipka, ne všichni řidiči si však troufli před nimi stojící vozy objet jako překážku. 

      Strojvedoucí po několika minutách s vlakem za varovného pískání přes přejezd opatrně přejel a za chvíli se signalizace umoudřila a provoz v křižovatce byl obnoven. 

      Odborníci doporučují v podobných situacích maximální opatrnost a pokud si řidič není jistý, raději čekat, až se provoz světelné signalizace obnoví, nebo dopravu začne řídit například policista či pracovník dráhy. Pokud by se však jevilo, že k takové situaci v brzké době nedojde, mohou řidiči zkusit některé varianty k projetí. 

      Pavel Blahut, koordinátor BESIP pro MSK: "Přejetí přes železniční přejezd, pokud není není signál volno, nebo není signalizace mimo provoz, je zapovězeno. Tam není radno riskovat. Pro řešení situace v křižovatce je nejideálnějším řešením, aby řidič, který z důvodu poruchy zabezpečovacího zařízení na přejezdu nemůže k tomu přejezdu odbočit a bezpečně jej přejet, pokračoval ve volném směru, v tomto případě rovně na signál zelené šipky. Tím by se křižovatka uvolnila. Další variantou je, že řidiči vzadu čekajících vozidel mají dostatečný prostor pro objetí vozidla podél jeho pravé strany. Pakliže takový prostor není a provoz v křižovatce je skutečně zablokován a nehrozí nebezpečí střetu s jiným vozidlem, je možné za maximální opatrnosti vozidlo objet zleva."
      Nahlásit chybu


      K tématu

      Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

      Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

      Srážka vlaku s kamionem na přejezdu v Opavě. Řidič přehlédl červenou

      21. února 2025 9:12 | Opava | Jiří Cileček

      Nepochopitelné jednání řidiče kamionu v Opavě. Objel stojící auto a vjel na železniční přejezd v době, kdy tam svítila červená. Přijíždějící osobní vlak následně narazil do zadní části přívěsu. Shodou náhod se nikomu nic nestalo. Ve vlaku cestovalo 60 lidí.

      Na přejezdu ve Studénce uvízl další kamion. Bleskový zásah svědka zastavil vlak

      3. února 2025 15:15 | Studénka | Jiří Cileček

      Další nebezpečná situace se odehrála na nechvalně proslulém železničním přejezdu ve Studénce. Řidič nákladního vozidla vjel na přejezd v době, kdy se začaly sklápět závory. Díky rychlé reakci svědka stihl přijíždějící vlak zastavit včas.


      V Dolních Vítkovicích startuje první letošní Pojez fest, nabídne gastro zážitky i koncerty

      Včera 17:34 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      V sobotu 10. května ožijí Dolní Vítkovice festivalem Pojez fest, který propojuje gastronomii s kulturním a rodinným programem. Letos se koná již počtvrté a opět je spojen s akcí Den s Technotrasou, která přibližuje technické památky a zážitky Moravskoslezského kraje.

      Budoucí zdravotníci skládají zkoušky v prostředí třinecké nemocnice

      Včera 16:59 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      V prostorách Nemocnice Třinec právě probíhají praktické maturitní zkoušky studentů zdravotnických škol, které představují významný krok na jejich cestě k budoucímu povolání. Tyto zkoušky jsou nejen ověřením odborných znalostí a dovedností, ale také momentem, kdy mladí lidé poprvé naplno vnímají odpovědnost, kterou zdravotnické povolání přináší.

      Karvinské moře čeká jarní úklid, do akce se mohou zapojit i náhodní návštěvníci

      Včera 17:08 | Karviná | Libor Běčák

      Rekreační areál Karvinské moře projde v sobotu 17. května od 10 do 13 hodin důkladným jarním úklidem. Do dobrovolnické akce, kterou připravil magistrát města Karviná, se může zapojit každý návštěvník.

      Hasiči v noci vyprošťovali sutinami zasypané hosty zříceného hotelu v Čeladné

      Včera 6:32 | Čeladná | Libor Běčák

      Dva lidi, které zavalily sutiny, vyprostili hasiči ze zborcených vnitřních prostor hotelů v Čeladné. Další hosty uvězněné ve vyšším patře evakuovali po žebříku.

      Policejní video zachytilo ženu slézající po bleskosvodu z hořícího bytu, z domu byl zachráněn i vozíčkář

      Včera 13:57 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Policie aktualizovala informace týkající se čtvrtečního požáru bytu v domě na ostravském sídlišti Dubina. Krátce po poledni tam došlo v panelovém domě v ulici Milana Fialy k požáru, který si vyžádal zásah policie, hasičů i záchranářů. Díky rychlé reakci policistů se podařilo evakuovat zhruba čtyři desítky obyvatel, zachránit muže na vozíku i ženu prchající z okna.

      Policisté hledají svědky nehody ve Frýdku-Místku, sražený chlapec z místa odešel

      Včera 17:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Dopravní policisté z Frýdku-Místku prověřují okolnosti nehody, k níž došlo 25. dubna ráno na ulici Frýdlantská. Osobní vůz srazil chlapce na přechodu pro chodce. Ten z místa nehody odešel a zatím se nepodařilo zjistit jeho totožnost.

      Dobrovolní hasiči z Frýdku vyhráli krajskou soutěž ve vyprošťování

      Dobrovolní hasiči z Frýdku vyhráli krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. Soutěž prověřila celkem 17 týmů profesionálních i dobrovolných jednotek, které se utkaly v simulacích reálných scénářů nehod. Frýdecký tým předvedl nejlepší výkon právě mezi dobrovolnými jednotkami.

      Školáci soutěžili v netradičních disciplínách o finále Wolframu ve vojenském prostoru Libavá

      8. května 2025 11:27 | Havířov | Libor Běčák

      V Havířově a Opavě odstartoval 8. ročník branně vědomostní soutěže Wolfram pro základní a střední školy Moravskoslezského kraje. Letos se do ní zapojilo rekordních 152 škol. Vítězové oblastních kol postoupí do zářijového finále ve vojenském prostoru Libavá.

      Městské koupaliště v Opavě prochází rekonstrukcí. Povodně poškodily přízemí památkově chráněné budovy

      7. května 2025 22:20 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

      Městské koupaliště v Opavě se připravuje na letní sezonu. Aktuálně prochází rekonstrukcí přízemí hlavní budovy, která je spolu s bazény vedena v seznamu kulturních památek a na které se podepsaly loňské zářijové povodně.

      Šoférka s přetíženým návěsem na dezolátních pneumatikách ohrožovala všechny okolo

      8. května 2025 11:09 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Policisté, kteří se v rámci tzv. Kamion teamu zaměřují na kontroly nákladních vozidel, zaznamenali v minulých dnech hned několik hříšníků. Křiklavým případem byla 30letá řidička soupravy s pískem, která neuhlídala hmotnost nákladu, nedodržela bezpečnostní přestávky a především hazardovala na značně poškozených pneumatikách.

      Vrátní

      Frýdlant nad Ostravicí Nástup: od 12. května 2025 od 132 Kč/hod.

      Moravskoslezský kraj si udržuje stabilní návštěvnost, roste zájem o Jeseníky

      Včera 17:20 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Návštěvnost Moravskoslezského kraje v prvním čtvrtletí letošního roku zůstává na obdobné úrovni jako loni. Díky voucherovému programu vzrostl zájem především o oblast Jeseníků. Kraj proto plánuje druhé kolo této podpory.

      Podzimní volby přinesou střet tradičních stran s novými výzvami, Češi v zahraničí poprvé volí korespondenčně

      Včera 13:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Podzimní parlamentní volby slibují střet tradičních politických stran s novými výzvami i aktéry. Poprvé v historii budou moci čeští občané žijící v zahraničí volit korespondenčně. Nálada ve společnosti naznačuje, že půjde o klíčové volby v době proměnlivé domácí i evropské politiky.

      Výtvarný ateliér mladých umělců vystavuje na venkovních výstavních panelech u náměstí

      Včera 12:31 | Celý MS kraj | Karel Soukop

      Jedinečnou originální výstavu mají možnost vidět návštěvníci centra města. Výtvarný ateliér při SVČ sdružuje mladé zájemce o výtvarné umění i originální tvorbu. Nyní poprvé se mladí umělci rozhodli prezentovat svá díla na veřejnosti.

      Levhartí samičky z ostravské zoo si začínají užívat venkovní výběh

      Včera 12:16 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Dvě samičky levharta cejlonského narozené loni v listopadu se po půl roce vydávají poprvé ven. Návštěvníci Zoo Ostrava je tak mohou vídat ve venkovním výběhu.

      Kraj investuje do proměny internátu v Ostravě - Zábřehu

      8. května 2025 18:15 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Moravskoslezský expres

      V roce 2020 ukončil svou činnost internát Střední školy stavební a dřevozpracující v Ostravě. MS kraj se proto rozhodl prostory v Zábřehu zrekonstruovat a využít jinak – jako zázemí pro záchranáře a Správu silnic.

      Rodinné firmy jsou základem podnikání v republice i MS kraji

      8. května 2025 18:11 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Moravskoslezský expres

      Platforma Family Business Week vznikla na podporu rodinného podnikání. Pořádá mimo jiné setkání s názvem FBW regiony, to letošní, desáté, se konalo v Čeladné.

      Porucha závor na přejezdu zablokovala dopravu v Ostravici, strojvedoucí projel s houkáním
      Vydáno 19. ledna 2023 15:53, Celý MS kraj, Libor Běčák
      Červená na semaforech pro motoristy i pro strojvedoucího osobního vlaku. V centru beskydské obce Ostravice nastala ve čtvrtek po poledni téměř patová situace.

      Za komplikacemi stály patrně závory na železničním přejezdu. Když se do stanice blížil osobní vlak, přešla signalizace u přejezdu z bílého blikajícího světla na červená. Současně se spustily závory, ovšem ne všechny. Vlak proto nedostal volno k jízdě. 

      Na silnici se začaly během krátké chvíle tvořit kolony, protože křižovatku zablokovaly automobily, které hodlaly odbočovat k přejezdu. Pro jízdu přímým směrem sice svítila zelená dodatková šipka, ne všichni řidiči si však troufli před nimi stojící vozy objet jako překážku. 

      Strojvedoucí po několika minutách s vlakem za varovného pískání přes přejezd opatrně přejel a za chvíli se signalizace umoudřila a provoz v křižovatce byl obnoven. 

      Odborníci doporučují v podobných situacích maximální opatrnost a pokud si řidič není jistý, raději čekat, až se provoz světelné signalizace obnoví, nebo dopravu začne řídit například policista či pracovník dráhy. Pokud by se však jevilo, že k takové situaci v brzké době nedojde, mohou řidiči zkusit některé varianty k projetí. 

      Pavel Blahut, koordinátor BESIP pro MSK: "Přejetí přes železniční přejezd, pokud není není signál volno, nebo není signalizace mimo provoz, je zapovězeno. Tam není radno riskovat. Pro řešení situace v křižovatce je nejideálnějším řešením, aby řidič, který z důvodu poruchy zabezpečovacího zařízení na přejezdu nemůže k tomu přejezdu odbočit a bezpečně jej přejet, pokračoval ve volném směru, v tomto případě rovně na signál zelené šipky. Tím by se křižovatka uvolnila. Další variantou je, že řidiči vzadu čekajících vozidel mají dostatečný prostor pro objetí vozidla podél jeho pravé strany. Pakliže takový prostor není a provoz v křižovatce je skutečně zablokován a nehrozí nebezpečí střetu s jiným vozidlem, je možné za maximální opatrnosti vozidlo objet zleva."
      Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000035329/porucha-zavor-na-prejezdu-zablokovala-dopravu-v-ostravici-strojvedouci-projel-s-houkanim