Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě žije venku ve dne v noci na 50 bezdomovců. Noclehárny nevyužívají kvůli zvířatům i alkoholu

V Ostravě-Porubě žije kolem 50 lidí bez domova. Venku ve stanech a jiných příbytcích tráví den i noc. Další desítky lidí mají kde spát a venku se zdržují pouze přes den. Pomocnou ruku jim nabízí sociální odbor porubské radnice.

Noclehárny nevyužívají ze dvou důvodů. Buď mají problém s alkoholem, nebo mají zvířata, se kterými je dovnitř nepustí. V Porubě jde o pět desítek lidí bez přístřeší, kteří jsou proto venku za každého počasí.

Alena Cwiková, vedoucí oddělení sociálních věcí, MOb Poruba: “V současné chvíli kolegyně z oddělení sociálních věcí chodí na depistáže mezi osoby bez přístřeší. Chodí jak samostatně tak ve spolupráci s městskou policií. V případě, že potřebují, tak jim nabízejí možnost získání věcí z šatníku, nebo z potravinové banky. Přes den pro ně fungují denní centra ,kde se můžou osprchovat, dát si teplý čaj zvláště tady v tom chladném počasí, případně nějakou polévku.”

Jedním z míst, kde lidé bez domova žijí, je prostor za prádelnou v lese naproti Myslivny. Mají tady vše, co potřebují. Ohniště, nádobí, jídlo i domácí mazlíčky.

Anketa: lidé bez domova: “Já jsem spokojený. Jídlo máme, dřeva je tady dost. Jsme tam sami dva, staráme se o kočky a jinak pohoda.”
"Máme kamna, takže si topíme. Takže nějaká zima nás nemůže překvapit.”

Momentálně jsou díky teplotám nad 0 nejvytíženější Denní centra Armády spásy. Lidem bez domova jsou k dispozici i azylové domy, které jsou určeny pro dlouhodobější pobyt. Pokud mají peníze a jsou volná místa, tak mohou jít i na ubytovnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy