Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mnoho dětí si oblíbilo prázdniny s koníky na farmě Equirelax v Razové a každoročně se k nim vracejí

Celý MS kraj |

Děti z celé Moravy si v posledních letech velmi oblíbily trávit dobu prázdnin s koníky poblíž Slezské Harty. Farma Equirelax v Razové pro ně pořádá koňské tábory, kroužky i individuální návštěvy. Pobyt dětí u koní je zábavný a současně i naučný.

Některé děti se na farmu již několik let opakovaně vracejí.

Kateřina Střelcová, farma Equirelax: „Děti si užijí týden s koníky, poznají život kolem koní, že to není jenom ježdění, že je to taky nějaká starost, naučí se základní péči, něco o krmení, o stavbě těla koníků. V létě děláme dva příměstské tábory, ale pokud počasí dovolí, tak plánujeme i na jaro, i na podzim, takové v podstatě kratší příměstské tábory.“

Na farmě chovají plemena koní, která jsou zvláště vycvičená a připravená na pobyt s dětmi.

Kateřina Střelcová, farma Equirelax: „Máme tady různá plemena koní, ať už jdou to irští cobové, tady kobylku vidíte z mnou, strakatou a její hříbátko letošní a potom tu mámě vlastně sportovní poníky. Ať je to tady ta bílá kobylka nebo ta rezavá. Máme tady úžasné terény na vycházky, takže toho rádi využíváme. Koníků máme 15 různých věkových kategorií, od letošního hříbátka vlastně až po 23-letého dědečka.“

Náplň pobytu s koníky je pro děti zábavou, ale i ponaučením.

Kateřina Střelcová, farma Equirelax: „Děti máme prakticky z celé Moravy, jezdí nám sem pravidelně děti z Ostravy, z Brna, samozřejmě největší část tvoří místní děti z Bruntálu a okolí.  Děti kromě péče samozřejmě taky jezdí, vyzkouší si jak cviky na madlech, tak ti zdatnější i samostatné ježdění, vyzkouší si klus a chodíme i na vycházky. S našimi oddílovými děvčaty se pravidelně účastníme výstav a jiných soutěží, kde vlastně si můžou vyzkoušet ty dovednosti, které se tady v průběhu roku naučily. Poníky vlastně si vychováváme a cvičíme sami, od úplného začátku, obsedání, přiježďování, pozdějí drezúrního a skokového výcviku. Ti šikovnější u nás mohou zkusit i nižší skůčky. V táboru pro děti používáme poníky, kteří s jsou k tomu vychovaní a vycvičení, takže jsou bezpeční a víme, že ochotně spolupracují s dětmi.“

Helena (Bruntál): „V pondělí jsme byli na vycházce tam na vysílač nahoru, v úterý jsme byli tady a já jsem pak byla v kroužku, takže jsme normálně jezdili, ve středu jsme nejezdili kvůli dešti, takže jsme třeba skákali do slámy nebo takhle,a hráli jsme hry, včera jsme byli jezdit na jízdárně na lonžku a dělali jsem různé věci, jako cviky na tom a dneska jdeme taky na jízdárnu na lonžku. Máme novou výzvu, macarena na koni.“

Viky (Ruda nad Moravou): „Teďka na tomhle táboře jsem druhým rokem.“

Daniela (Brno): „Nejvíc se mi líbí na tom, že se o ně můžeme starat a že my jim uděláme nějakou práci a oni nás za to třeba povezou.“

Eliška (Bruntál): „Většinou děti nejradši jezdí a čistí koně a zaplétají copánky.“

Terezka (Mezina): „Můžeme skákat tady do sena a čistíme tady koně a máme ještě koňský deníček a pak ještě ve stanu pracujeme. Jo, myslivec, přišla sem i máma.“

Bára (Ostrava): „No tak nejtěžší jakoby je vyčistit kopyta pro mě, u některých koní je to prostě těžké.“

Děti na koních vyjíždějí také do okolních terénů a navštěvují i přírodní památky.

Kateřina Střelcová, farma Equirelax: „Když je počasí, je teplo, chodíme s koníky do Harty zchladit a vykoupat se. I tak je tady spousta zajímavostí, třeba Razovské tufity, přírodní památka, pozůstalost lomu, anebo vápenná pec směrem na Leskovec, technická památka.“

Pobyt s koníky v Razové je vhodný pro dospívající i ty nejmenší děti.

Kateřina Střelcová, farma Equirelax: „Děti začínají u nás už v 6 letech, učí se základy s těmi nejmenšími poníky, čistit je, pečovat o ně, a samozřejmě se učí jezdit tak, abychom se mohli účastnit i s nimi výstav a různých dalších akcí.“

Všechny informace o farmě jsou k dispozci na facebooku i webu farmy Equirelax.

Nahlásit chybu


K tématu

ADRA Frýdek-Místek připravila další tábor pro děti s autismem

27. července 2023 12:46 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Děti s poruchou autistického spektra si opět užily týden plný her a zábavy. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek pro ně totiž připravilo tradiční letní příměstský tábor. Hlavní stanoviště měli táborníci tradičně ve Faunaparku, ale i letos nechyběly ani atraktivní výlety.

Havířovské děti na táboře ve Pstruží zažily Vánoce v létě

25. července 2023 10:16 | Havířov | Bára Kelnerová

O pobytové tábory Střediska volného času Asterix ve Pstruží je i v letošním roce velký zájem. A není divu. Pro děti je vždy připraven tematický program. Tentokrát zažili táborníci Vánoce v létě.

Tábor v Novém Jičíně zabavil malé vědátory, prozkoumali lidské tělo i hustotu látek

2. srpna 2023 11:08 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

I když jsou prázdniny, neznamená to, že ve školách nejsou děti. Například na jedné z novojičínský základních škol zaplnily celou třídu. Konal se tu příměstský tábor pod záštitou Veselé vědy.


Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Dnes 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Dnes 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Dnes 13:38, vydáno dnes 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

Dnes 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

V Dolních Vítkovicích odstartoval první letošní Pojez fest. Jeho součástí byl i Den s Technotrasou

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě zaplnili milovníci dobrého jídla. Uskutečnil se tady už 3. ročník Pojez festu, který zároveň lákal návštěvníky na technické atraktivity Moravskoslezského kraje.

Crossfitové závody v DOV prověřili celkovou zdatnost sportovců

Dnes 9:07 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě patřila klasickým crossfitovým závodům. Ve venkovní tělocvičnu se proměnil prostor u Bolt toweru, kde si změřilo síly i kondičku na 140 soutěžících.

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

O soutěž Marlenka Cup v Opavě byl obrovský zájem

Včera 17:54 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Soutěž pro mladé cukráře Marlenka Cup v Opavě už má svou historii a prestiž. Je o ní velký zájem i z toho důvodu, že je pro žáky cukrářského oboru velmi motivující předvést veřejnosti své umění.

Studenti Wichterlova gymnázia hráli francouzské divadlo

Včera 17:48 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Studenti Wichterlova gymnázia v Ostravě – Porubě se v rámci Erasmu plus zapojili do velmi zajímavého projektu. Společně se svými francouzskými kamarády nastudovali divadelní představení ve francouzštině a odehráli ho v DK Poklad. Mezi diváky jsme byli i my.

Střední škola profesora Matějčka vzdělává zdravé i handicapované děti

Včera 17:40 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Za šedesát let života prošla SŠ profesora Zdeňka Matějčka v Ostravě – Porubě velkou proměnou. Z výhradně hornického učiliště se vyvinula v moderní multioborovou školu.

Mnoho dětí si oblíbilo prázdniny s koníky na farmě Equirelax v Razové a každoročně se k nim vracejí
Vydáno 25. srpna 2023 7:00, Celý MS kraj, Karel Soukop
Děti z celé Moravy si v posledních letech velmi oblíbily trávit dobu prázdnin s koníky poblíž Slezské Harty. Farma Equirelax v Razové pro ně pořádá koňské tábory, kroužky i individuální návštěvy. Pobyt dětí u koní je zábavný a současně i naučný.

Některé děti se na farmu již několik let opakovaně vracejí.

Kateřina Střelcová, farma Equirelax: „Děti si užijí týden s koníky, poznají život kolem koní, že to není jenom ježdění, že je to taky nějaká starost, naučí se základní péči, něco o krmení, o stavbě těla koníků. V létě děláme dva příměstské tábory, ale pokud počasí dovolí, tak plánujeme i na jaro, i na podzim, takové v podstatě kratší příměstské tábory.“

Na farmě chovají plemena koní, která jsou zvláště vycvičená a připravená na pobyt s dětmi.

Kateřina Střelcová, farma Equirelax: „Máme tady různá plemena koní, ať už jdou to irští cobové, tady kobylku vidíte z mnou, strakatou a její hříbátko letošní a potom tu mámě vlastně sportovní poníky. Ať je to tady ta bílá kobylka nebo ta rezavá. Máme tady úžasné terény na vycházky, takže toho rádi využíváme. Koníků máme 15 různých věkových kategorií, od letošního hříbátka vlastně až po 23-letého dědečka.“

Náplň pobytu s koníky je pro děti zábavou, ale i ponaučením.

Kateřina Střelcová, farma Equirelax: „Děti máme prakticky z celé Moravy, jezdí nám sem pravidelně děti z Ostravy, z Brna, samozřejmě největší část tvoří místní děti z Bruntálu a okolí.  Děti kromě péče samozřejmě taky jezdí, vyzkouší si jak cviky na madlech, tak ti zdatnější i samostatné ježdění, vyzkouší si klus a chodíme i na vycházky. S našimi oddílovými děvčaty se pravidelně účastníme výstav a jiných soutěží, kde vlastně si můžou vyzkoušet ty dovednosti, které se tady v průběhu roku naučily. Poníky vlastně si vychováváme a cvičíme sami, od úplného začátku, obsedání, přiježďování, pozdějí drezúrního a skokového výcviku. Ti šikovnější u nás mohou zkusit i nižší skůčky. V táboru pro děti používáme poníky, kteří s jsou k tomu vychovaní a vycvičení, takže jsou bezpeční a víme, že ochotně spolupracují s dětmi.“

Helena (Bruntál): „V pondělí jsme byli na vycházce tam na vysílač nahoru, v úterý jsme byli tady a já jsem pak byla v kroužku, takže jsme normálně jezdili, ve středu jsme nejezdili kvůli dešti, takže jsme třeba skákali do slámy nebo takhle,a hráli jsme hry, včera jsme byli jezdit na jízdárně na lonžku a dělali jsem různé věci, jako cviky na tom a dneska jdeme taky na jízdárnu na lonžku. Máme novou výzvu, macarena na koni.“

Viky (Ruda nad Moravou): „Teďka na tomhle táboře jsem druhým rokem.“

Daniela (Brno): „Nejvíc se mi líbí na tom, že se o ně můžeme starat a že my jim uděláme nějakou práci a oni nás za to třeba povezou.“

Eliška (Bruntál): „Většinou děti nejradši jezdí a čistí koně a zaplétají copánky.“

Terezka (Mezina): „Můžeme skákat tady do sena a čistíme tady koně a máme ještě koňský deníček a pak ještě ve stanu pracujeme. Jo, myslivec, přišla sem i máma.“

Bára (Ostrava): „No tak nejtěžší jakoby je vyčistit kopyta pro mě, u některých koní je to prostě těžké.“

Děti na koních vyjíždějí také do okolních terénů a navštěvují i přírodní památky.

Kateřina Střelcová, farma Equirelax: „Když je počasí, je teplo, chodíme s koníky do Harty zchladit a vykoupat se. I tak je tady spousta zajímavostí, třeba Razovské tufity, přírodní památka, pozůstalost lomu, anebo vápenná pec směrem na Leskovec, technická památka.“

Pobyt s koníky v Razové je vhodný pro dospívající i ty nejmenší děti.

Kateřina Střelcová, farma Equirelax: „Děti začínají u nás už v 6 letech, učí se základy s těmi nejmenšími poníky, čistit je, pečovat o ně, a samozřejmě se učí jezdit tak, abychom se mohli účastnit i s nimi výstav a různých dalších akcí.“

Všechny informace o farmě jsou k dispozci na facebooku i webu farmy Equirelax.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000038649/mnoho-deti-si-oblibilo-prazdniny-s-koniky-na-farme-equirelax-v-razove-a-kazdorocne-se-k-nim-vraceji