Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Architekt a urbanista Herbert Dreiseitl představil v Bruntále svůj rozvojový projekt Vize 2070 – Bridging The Gap

Krajinář, architekt a urbanista Herbert Dreiseitl po roce práce na projektu Vize 2070 opět navštívil Bruntál. V kině Centrum seznámil veřejnost s výstupy svého projektu. Na studii spolupracovaly desítky studentů vysokých škol a vycházeli přitom z průzkumu veřejného mínění.

Architekt se podrobně věnoval příležitostem, které se v Bruntále nabízejí.

Herbert Dreiseitl, krajinář a architekt: „Myslím si, že Bruntál má mnoho příležitostí. Pro krátkodobá řešení letos, příští rok nebo příštích 5 let, zaměřených především na reaktivaci ve městě. Jde především o více zeleně, o více přátelské ulice, možná příležitosti pro malé kavárny, pro místa, na která by lidé mohli vycházet. Myslím, že je třeba udělat program, který udělá město krásnější a atraktivnější a přinese také o něco více podnikatelských příležitostí do centra města."

Zvláštní pozornost věnuje projekt Heberta Dreiseitla možnostem využití prázdných domů a prostor ve městě a především řešení dopravy.

Herbert Dreiseitl, krajinář a architekt: „Další velkou věcí by mohlo být zaplnění prázdných prostor i budov. Je to otázka jednání s vlastníky a pomoci jim při oživování těchto míst. Dále si myslím, že delší vize musí být zaměřena na řešení dopravní situace a průjezdu aut městem. Přišel jsem s řešeními ve spolupráci s mými studenty, která přináší více centrálních parkovišť a parkovacích domů, které nebudou rozmístěny všude."

Všechny náměty architekta směřují k oživení života a podnikatelského prostředí.

Herbert Dreiseitl, krajinář a architekt: „Další věcí je přinést více byznysu do města, speciálně pro mladé lidi, jako star-upové společnosti, které by měly vzniknout v centru města. Tak, aby město bylo aktivnější. Vše, co děláme pro Bruntál, jsou řešení k větší aktivizaci města, zaměřená na místo k bydlení.“

Zásadní pro další postup bude projednání celé strategie v orgánech města a přijetí hamonogramu projektů.

Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Moje přání se zakládá na tom, co to všechno obnášelo. Jaké úsilí, finanční prostředky atd. K tomu mám to své přání, aby to nezapadlo. Aby v podstatě i politické rozhodnutí postupně až do toho roku třeba 2050, 70 bylo takové, že se bude navazovat a pokračovat dál. Že se bude vycházet z toho, co je teď namalované a co je dané.“

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Celý projekt je věnovaný vizím. Vizím do roku 2070. A já jsem přesvědčen, že po shlédnutí této prezentace a případně po prohlédnutí si detailů zpracované studie, si každý může najít minimálně malý střípek v projektu, který by ho zajímal, který by ocenil, který by považoval za přínosný pro naše město."

Na besedě architekt zodpovídal na dotazy veřejnosti. Se studií Bridging The Gap se bude brzy moci seznámit každý obyvatel města.

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Po dohodě s panem profesorem Dreiseitlem bude prezentace i samotné dílo zveřejněno na webových stránkách města Bruntálu v záložce, která se věnuje strategickému plánování a bude tam tato část zveřejněna poté, co bude provedena jazyková korektura.“
Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

LESCUS Cetkovice, s.r.o., Ostrava - Martinov
Ostrava
od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Vratimovské služby spol. s r.o., Vratimov, Horní Datyně
Vratimov
od 24 000 Kč/měsíc

Detail