Mimořádná zpráva:
Načítám...

Přehled zpráv

  • Načítám...

Karlova Studánka bude v sobotu v obležení, kraj tam pořádá Pojez fest

Celý MS kraj |

Šance na zaparkování přímo v Karlově Studánce a také na blízkých parkovištích bude v sobotu skutečně minimální. Moravskoslezský kraj tam totiž pořádá velmi oblíbený kulinářský Pojez fest. Návštěvníci by proto měli využít kyvadlovou dopravu od vzdálenějších parkovišť.

Druhý ze tří letošních Pojez festů - festivalů dobrého jídla, pití a zábavy - startuje v sobotu 10. srpna v podhůří Jeseníků v malebném prostředí Karlovy Studánky. Celodenní akce nabídne kulinářské speciality i koncert Bena Cristovaa nebo Jaroslava Uhlíře. Vstup na festival je zdarma. 

Návštěvníci Pojez festu budou moci zhlédnout live cooking show a připravené speciality ihned ochutnat. Celý den odstartuje v 10 hodin dopoledne snídaňovým programem pro děti v podání Pizza Chleba DOV, kde se děti budou moci podílet na přípravě jídel a zdobení přímo na hlavním pódiu. Lidé se mohou těšit i na mistra v oboru grilování Vaška Obodu. Zájemci zjistí, jak udělat maso správně, aby zůstalo krásně šťavnaté. Kulinářský koktejl doplní i barmanská show od zástupců třineckého baru Destiny. 

Šárka Šimoňáková (ANO), náměstkyně hejtmana MSK: "Těší mě, že náš region nabízí nejen krásnou přírodu, industriální dědictví, ale i skvělé gastronomické zážitky, za kterými stojí za to udělat si výlet. Lidé tak mohou vyrazit za kvalitním jídlem, ochutnávkami, výrobnami nebo například lokálními farmami. Chceme ukázat, že region má i v tomto ohledu co nabídnout a že úroveň gastronomie se u nás rok od roku zlepšuje,“ řekla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch s tím, že do Pojezu jsou zapojeny desítky podniků z celého kraje. Jejich počet stále roste."

Petr Koudela, jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism: "Jsme rádi, že tradice Pojez festů pokračuje a my můžeme návštěvníky opět po roce pozvat na Pojez fest do krásné Karlovy Studánky v podhůří Jeseníků. Malebné lázeňské městečko zaplní desítky stánků a foodtrucků se skvělým jídlem a pitím. Těší nás, že se do Pojezu zapojuje stále více osvědčených podniků a můžeme tak na Pojez festu ukázat, jak skvělé a rozmanité restaurace, bistra, bary nebo v kavárny v regionu máme." 

Součástí programu jsou i koncerty, letos v Karlově Studánce vystoupí Ben Cristovao a také Jaroslav Uhlíř. Kromě skvělých gastronomických zážitků čeká na návštěvníky program pro celou rodinu.

Petr Koudela, jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism: "Připraveny budou dílny, workshopy i soutěže, o program se postará Technotrasa, která propojuje technické a řemeslné památky v kraji. Děti si budou moci zkusit vyštípat srdíčko z břidlice, umlít mouku, čeká na ně i youtuberka Lea se Slizománií a spousta her. Zároveň se děti budou moci projet na konících nebo třeba prohlédnout a nakrmit domácí zvířata z farmy Dívčí Hrad."

Karlova Studánka bude po dobu konání festivalu pro dopravu až na výjimky uzavřena. Lidé budou moci využít kyvadlovou autobusovou dopravu. Spoje budou jezdit v pravidelných intervalech až do večera. 

Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MSK: "Abychom předešli dopravním komplikacím, doporučujeme návštěvníkům, aby auta nechali zaparkovaná na vyhrazených místech ve Vrbně pod Pradědem, Malé Morávce nebo Kopřivné. Do Karlovy Studánky pak mohou pohodlně dojet mimořádnou kyvadlovou dopravou, která pro ně bude zajištěna, nebo běžnou autobusovou linkou."

Poslední letošní Pojez fest se bude konat v září v beskydské Ostravici. 

Nahlásit chybu


K tématu

Moravskoslezský kraj měl v roce 2025 rekordní návštěvnost

9. března 2026 10:33 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Moravskoslezský kraj má za sebou mimořádně úspěšný rok z pohledu cestovního ruchu. Region zaznamenal rekordní zájem turistů a podle aktuálních údajů opět překonal významnou hranici návštěvnosti.

Lidé si užili dobrot a muziky na Pojez festu v Dolních Vítkovicích

11. května 2026 12:59 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

V Dolní oblasti Vítkovic letos opět odstartoval gastronomický Pojez fest. Moravskoslezský kraj touto akcí podporuje podnikatele v gastrooborech a současně také propaguje zajímavá turistická místa na Technotrase.

Rok 2025 byl pro Moravskoslezský kraj opět rekordní z hlediska návštěvnosti

10. března 2026 10:33 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Moravskoslezský kraj zaznamenal rekordní zájem turistů. V hromadných ubytovacích zařízeních se ubytovalo více než milion návštěvníků, přičemž celková návštěvnost vrostla přibližně o necelých 5 procent oproti předchozímu období.


Policie cvičně střežila hranici se Slovenskem. Kontrolovala silnice, vlaky i terén

Včera 10:47 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Více než osm desítek moravskoslezských policistů se zapojilo do jednodenního cvičení, které prověřilo připravenost na případné obnovení kontrol na hranicích se Slovenskem. Kontrolovali se auta na přechodech, mezinárodní vlaky i těžko přístupný terén podél hranice.

Ostrava přispívá na vybavení policii i hasičům. Kvalitní technika může zachraňovat životy

Včera 12:54 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava investuje do bezpečnosti desítky milionů korun. Novou techniku dostávají policisté, profesionální i dobrovolní hasiči nebo městská policie. Dvě speciálně vybavená policejní auta už například slouží nepřetržitě v ulicích města. Další miliony míří do techniky, která může při zásahu rozhodovat o minutách i lidských životech.

Zemřel Luděk Mikloško. Legendární brankář Baníku a West Hamu podlehl těžké nemoci

Včera 8:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Český fotbal zasáhla mimořádně smutná zpráva. Ve věku 64 let zemřel legendární brankář Luděk Mikloško. Odchovanec Baníku Ostrava, dlouholetá opora anglického West Hamu United a československý reprezentant patřil k nejvýraznějším brankářským osobnostem své generace. Ještě letos na jaře byl v Moravskoslezském kraji uveden do Síně slávy.

Havířov investuje do nového stomatologického centra

Včera 10:09 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířov-Dolních Datyních vzniká nové stomatologické centrum, o jehož vybudování se postarala havířovská radnice. Nabídne zubní ordinace, dentální hygienu i moderní vybavení.

V Ostravě havarovala sanitka, po střetu skončila převrácená na boku

Včera 6:55 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Na frekventované křižovatce Nová Ves vodárna v Ostravě se v pondělí ráno střetl sanitní vůz s osobním autem. Vůz zdravotníků po nárazu zůstal převrácený na boku.

Pojez fest v Ostravici byl plný zábavy a dobrého jídla

13. září 2026 11:09 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V beskydské obci Ostravice se v sobotu konal letošní druhý a poslední gastrofestival Pojez fest. U návštěvníků je oblíbený bohatou nabídkou dobrého jídla a pití a navíc i hudebním programem.

Těžká alergická reakce na Bruntálsku: muž v lese po bodnutí hmyzem zemřel

13. září 2026 18:12 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Moravskoslezští záchranáři během soboty 12. září zasahovali u sedmi pacientů s alergickou reakcí po bodnutí vosou nebo sršní. Většina případů skončila převozem do nemocnice nebo ošetřením na místě. Jeden zásah poblíž Karlovic na Bruntálsku ale skončil tragicky, čtyřiapadesátiletému muži se nepodařilo obnovit životní funkce.

Dvoutýdenní odstávka bruntálského wellness centra přinese důležité opravy i vylepšení

13. září 2026 18:14 | Bruntál | Karel Soukop

Na bruntálském bazénu a celém wellness centru právě konči pravidelná roční odstávka provozu. Jde o dvoutýdenní zastavení provozu a provedení nezbytných oprav, úklidů i vylepšení.

Cyklista na trailové trati v Malé Morávce narazil do stromu, svědci pomáhali přes videohovor se záchranáři

13. září 2026 7:56 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranáři zasahovali v sobotu 12. září odpoledne u vážně zraněného cyklisty na trailové trati v Malé Morávce na Bruntálsku. Muž po nárazu do stromu zůstal ležet na zemi v bezvědomí. Svědci mu do příjezdu horské služby poskytovali první pomoc, při které pomohl i videohovor s dispečerkou.

Zámek se příští rok pochlubí gotickými klenbami

12. září 2026 10:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Už více než rok je velká část přízemí Žerotínského zámku staveništěm. Uvnitř vznikají nové výstavní prostory, zázemí pro návštěvníky a komunitní centrum. I v průběhu stavebních prací je Muzeum Novojičínska, které v zámku sídlí, stále otevřeno.

Policie doplňuje informace k pohřešované Janě Šerjeníkové z Frýdku-Místku, pátrá i mimo ČR

Dnes 12:20 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Policie stále aktivně pátrá po mamince dvou dětí, která zmizela na začátku září. Nově doplnila informace o oblečení, které měla žena na sobě. Při odchodu z domu měla oblečenou černou mikinu a tmavé legíny, policie přikládá fotky bot a batohu, který žena mohla mít s sebou. Hledání se rozšířilo i mimo republiku.

Historicky první Hornický den s vůní burčáku v centru Bruntálu

Dnes 12:02 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V Bruntále proběhl historicky první hornický den. Tradice města je spojena s dávnou minulostí, především s těžbou rud, ale i dalších kovů včetně zlata. Pozůstatky rudných dolů, štol a nalezišť jsou dodnes patrné v celé okolní krajině i v názvech obcí regionu.

Razovské překážky opět potvrdily zajímavost pro všechny věkové kategorie

Včera 16:02 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jeho hlavním lákadlem a zajímavostí jsou neobvyklé překážky ve vesnickém stylu, které běžci překonávají. Patří mezi ně, vlečka, balíky slámy, koňské přeskoky a těžké pneumatiky. Proto každý rok lákají stále více zájemců.

Policie cvičně střežila hranici se Slovenskem. Kontrolovala silnice, vlaky i terén

Včera 10:47 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Více než osm desítek moravskoslezských policistů se zapojilo do jednodenního cvičení, které prověřilo připravenost na případné obnovení kontrol na hranicích se Slovenskem. Kontrolovali se auta na přechodech, mezinárodní vlaky i těžko přístupný terén podél hranice.

TJ Sokol Fryčovice pořádal pro děti 5. ročník pětiboje

Včera 9:43 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Ve sportovním areálu fryčovického Sokola se v neděli 13. září konal tradiční Fryčovický pětiboj. Malí sportovci soutěžili v disciplínách upravených jejich věku a schopnostem.

Karlova Studánka bude v sobotu v obležení, kraj tam pořádá Pojez fest
Vydáno 6. srpna 2024 11:34, Celý MS kraj, Libor Běčák
Šance na zaparkování přímo v Karlově Studánce a také na blízkých parkovištích bude v sobotu skutečně minimální. Moravskoslezský kraj tam totiž pořádá velmi oblíbený kulinářský Pojez fest. Návštěvníci by proto měli využít kyvadlovou dopravu od vzdálenějších parkovišť.

Ilustrační snímek z Pojez festu. Zdroj: MSK

Druhý ze tří letošních Pojez festů - festivalů dobrého jídla, pití a zábavy - startuje v sobotu 10. srpna v podhůří Jeseníků v malebném prostředí Karlovy Studánky. Celodenní akce nabídne kulinářské speciality i koncert Bena Cristovaa nebo Jaroslava Uhlíře. Vstup na festival je zdarma. 

Návštěvníci Pojez festu budou moci zhlédnout live cooking show a připravené speciality ihned ochutnat. Celý den odstartuje v 10 hodin dopoledne snídaňovým programem pro děti v podání Pizza Chleba DOV, kde se děti budou moci podílet na přípravě jídel a zdobení přímo na hlavním pódiu. Lidé se mohou těšit i na mistra v oboru grilování Vaška Obodu. Zájemci zjistí, jak udělat maso správně, aby zůstalo krásně šťavnaté. Kulinářský koktejl doplní i barmanská show od zástupců třineckého baru Destiny. 

Šárka Šimoňáková (ANO), náměstkyně hejtmana MSK: "Těší mě, že náš region nabízí nejen krásnou přírodu, industriální dědictví, ale i skvělé gastronomické zážitky, za kterými stojí za to udělat si výlet. Lidé tak mohou vyrazit za kvalitním jídlem, ochutnávkami, výrobnami nebo například lokálními farmami. Chceme ukázat, že region má i v tomto ohledu co nabídnout a že úroveň gastronomie se u nás rok od roku zlepšuje,“ řekla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch s tím, že do Pojezu jsou zapojeny desítky podniků z celého kraje. Jejich počet stále roste."

Petr Koudela, jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism: "Jsme rádi, že tradice Pojez festů pokračuje a my můžeme návštěvníky opět po roce pozvat na Pojez fest do krásné Karlovy Studánky v podhůří Jeseníků. Malebné lázeňské městečko zaplní desítky stánků a foodtrucků se skvělým jídlem a pitím. Těší nás, že se do Pojezu zapojuje stále více osvědčených podniků a můžeme tak na Pojez festu ukázat, jak skvělé a rozmanité restaurace, bistra, bary nebo v kavárny v regionu máme." 

Součástí programu jsou i koncerty, letos v Karlově Studánce vystoupí Ben Cristovao a také Jaroslav Uhlíř. Kromě skvělých gastronomických zážitků čeká na návštěvníky program pro celou rodinu.

Petr Koudela, jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism: "Připraveny budou dílny, workshopy i soutěže, o program se postará Technotrasa, která propojuje technické a řemeslné památky v kraji. Děti si budou moci zkusit vyštípat srdíčko z břidlice, umlít mouku, čeká na ně i youtuberka Lea se Slizománií a spousta her. Zároveň se děti budou moci projet na konících nebo třeba prohlédnout a nakrmit domácí zvířata z farmy Dívčí Hrad."

Karlova Studánka bude po dobu konání festivalu pro dopravu až na výjimky uzavřena. Lidé budou moci využít kyvadlovou autobusovou dopravu. Spoje budou jezdit v pravidelných intervalech až do večera. 

Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MSK: "Abychom předešli dopravním komplikacím, doporučujeme návštěvníkům, aby auta nechali zaparkovaná na vyhrazených místech ve Vrbně pod Pradědem, Malé Morávce nebo Kopřivné. Do Karlovy Studánky pak mohou pohodlně dojet mimořádnou kyvadlovou dopravou, která pro ně bude zajištěna, nebo běžnou autobusovou linkou."

Poslední letošní Pojez fest se bude konat v září v beskydské Ostravici. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000044314/karlova-studanka-bude-v-sobotu-v-oblezeni-kraj-tam-porada-pojez-fest