Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská univerzita chystá debaty o uprchlících

Vedení Ostravské univerzity se chce podílet na řešení uprchlické krize a proto se v rámci svých možností chystá zejména šířit osvětu, ale i pomáhat prakticky. V plánu jsou besedy a přednášky pro studenty i veřejnost. Univerzita také připravuje materiální sbírku

Česká konference rektorů vydala v září prohlášení, že chce přispět ke zmírnění utrpení uprchlíků. V duchu této deklarace naplánovala Ostravská univerzita řadu aktivit pro své studenty i veřejnost, kterou uprchlická problematika zajímá. Přirozeně se na akademickou půdu hodí přednášky, debaty a diskuzní panely.

Petr Kopecký, prorektor Filozofické fakulty OU: “Máme takový dojem, že diskuse, která se vede ve veřejném sektoru, není dostatečně strukturovaná a sofistikovaná a my bychom rádi nabídli neutrální platformu pro diskusi, která bude oproštěna od emocí a předsudků.”

Univerzita chce, aby se aktivně zapojili i studenti a pedagogové. Jejich úkolem bude proto například příprava debat, ale i sbírka, která začne příští týden a potrvá do konce listopadu.

Tomáš Drobík, prorektor Přírodovědecké fakulty OU: “Vedle toho, že studenti dělají velmi záslužnou činnost pro komunitu, pro lokální struktury nebo i pro mezinárodní společenství, věřím, že i tato samotná činnost je připraví mnohem lépe na život a získají cenné zkušenosti.”

Ostravská univerzita je také připravena přijmout dva azylanty jako studenty.

Jelena Petrucijová, prorektorka OU: “OU nabízí studium v angličtině na 4 fakultách.”

Už ve středa 11. listopadu bude v aule Pedagogické fakulty debatovat ve 13 hodin ministr Jiří Dienstbier a Václav Bělohradský.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků