Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porodnice nabízí po rekonstrukci lepší komfort

Novojičínská nemocnice zrekonstruovala porodnické oddělení. Nový je operační sál, lékařské vybavení a budoucí maminky mají k dispozici relaxační místnost s masážní vanou.

Malá Eliška přišla v novojičínské porodnici na svět před pěti týdny. Její maminka už tak mohla využít některé z novinek zrekonstruovaného gynekologicko-porodnického oddělení.  

“Já si myslím, že prostředí je velice pěkné, je tady nová masážní vana, s tím jsem maximálně spokojená. maminky mohou využít i žebřiny, já jsem je teda nevyužila, ale myslím si, že je to skvělá věc,” uvedla maminka Elišky. 

Kompletně modernizovaný je operační porodní sál, kde probíhají císařské řezy, porodní boxy se sprchovým koutem a nová je i část lékařského vybavení, celková investice za 4 miliony korun.  

“Zde máme relaxační místnost pro rodičky, máme zde vířivou vanu, která může pomoci v první době porodní při bolestech v podbřišku a při kontrakcích,” ukázala Jana Kopencová, vedoucí lékařka porodních sálů, Nemocnice Nový Jičín.  

Nemocnice má také díky daru Nadace Děti na dlani špičkový novorozenecký resuscitátor, který pomáhá prodýchat novorozence při horší poporodní adaptaci. Budoucí maminky se mohou spolehnout i na další kvalitní vybavení.

“Nabízíme jim screeningová vyšetření na ultrazvukových přístrojích nejmodernějšího typu, zajišťujeme předporodní kurzy a maminky mají možnost přijít na prohlídku porodního sálu a porodnice,” dodala vedoucí lékařka porodních sálů.   

Toto oddělení nemocnice se také pyšní titulem „Baby friendly hospital“ a nabízí např. i propracovaný systém na podporu kojení. 

Za rok 2019  tu spatřilo světlo světa 651 miminek. Zajímavostí je, že i letos, kdy je přestupný rok,  se tu i 29. února narodily dvě holčičky.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků