Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divadlo a kino hledají kvůli koronaviru náhradní termíny

Šíření koronaviru ovlivňuje také život v Novém Jičíně. Uzavřeny jsou školy, sportoviště a kulturní zařízení. Liduprázdný je divadelní sál a kino, bez návštěvníků je i knihovna a muzeum. Provozovatelé hledají pro představení náhradní termíny.

Beskydské divadlo mělo v sobotu přivítat plný sál návštěvníků, kteří se těšili na tour kapely Kryštof. Koncert je ale odložen, stejně jako další představení.  

“Beskydské divadlo samozřejmě respektuji nařízení vlády a okamžitě se podle toho zachovalo, to znamená, že jsme pozastavili všechna představení a pro představení pro příští týden se už snažíme vyjednávat  náhradní termíny,” uvedl Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla. 

S jistou dávkou optimismu pokračuje divadlo s předprodeji vstupenek na dubnová představení.  Také předpokládá, že postupně proběhnou i všechny programy v rámci předplatného. 

“Věříme tomu, že se nám podaří předplatitelské cykly odehrát do června letošního roku. Je možné připustit myšlenku, že se některá představení dohrají začátkem příští sezony v září. Ale pořád si myslíme, že bychom to mohli dokázat bez většího omezení činnosti nebo neumožnění našim příznivcům absolvovat své plánované kulturní zážitky,” podotkl ředitel divadla.  

Lidé až do odvolání také nemohou ani do muzeí, kina a knihoven. 

“Lidé, kteří mají zakoupené vstupenky do Kina Květen, si mohou peníze vyzvednout na pokladně kina, která bude v provozu každý den od 7 do 11 hodin a od 12 do 14 hodin.  Lidé, kteří mají zakoupeno vstupné na akce konané v knihovně si mohou vyzvednout peníze ve stejných časech v knihovně,” informovala Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

Akce, které byly naplánovány na Březen - měsíc čtenářů, se také knihovna snaží přesunout do náhradních termínů. Automaticky se prodlužuje výpůjční doba knih.  Filmoví fanoušci by neměli přijít ani o očekávané premiéry, distribuce filmů se posunuje na dobu neurčitou. 

Pozastavena je činnost všech kurzů, pořádaných městským kulturním střediskem. Uzavřena  je výstavní síň na Staré poště i komorní klub Galerka. Stejná situace nařízených omezení platí také pro aktivity základní umělecké školy, Střediska volného času Fokus a sportoviště.  Provozovatelé všech zařízení doporučují svým příznivcům, aby sledovali jejich webové a facebookové stránky. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.- Nový Jičín
Nový Jičín
od 8 110 Kč/měsíc

Detail

DANĚ V POHODĚ, spol. s r. o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry