Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Časy “seniorských nákupů” v Žilině hlídali

Součástí vládních opatření v době koronaviru je také vymezení času, kdy mohou na nákupy pouze senioři. Ne všude lidé toto opatření respektovali. V ranních hodinách jsme natáčeli u prodejny potravin v místní části Žilině, v době, kdy se omezení týkala i malých obchodů.

Rouška a jednorázové rukavice. Nejzákladnější ochrana proti šíření koronaviru, kterou lidé v obchodech respektují. Horší už to bylo s nařízením vlády, které vymezovalo čas, kdy do prodejen potravin a drogerie mohou pouze senioři. Toto opatření mělo v průběhu několika dní tři podoby. To poslední už platí pouze pro prodejny s rozlohou větší než 500 metrů čtverečních. S kamerou jsme navštívili malý obchod v místní části Žilině v době, kdy se nařízení ještě týkalo všech prodejen.

“Víme už ze zkušeností během týdne, že ti mladá to nechtějí chápat. Prostě jsou do obchodu a není to správně. Sobota je taková, že nápor nakupujících bývá celkem velký, prodavačka bývá v obchodě sama, tak jsme si řekli, že ji musíme nějak pomoc, tak dneska tady držím stráž a upozorňuji lidi, aby ti, co nemají 65 vydrželi, a pak si přišli v klidu koupit,” uvedl Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina. 

Lidé mladšího věku, kteří nechtěli hovořit na kameru, argumentovali tím, že prodejna je v danou chvíli prázdná, tak nevidí důvod, proč by dovnitř nemohl. 

“Přijel tady pán, kterému se nelíbilo, co tady děláme, že obchod je prázdný. Nechtěl pochopit, že je to nařízení vlády, které musíme dodržovat,” podotkl předseda osadního výboru.  

Po několika dnech se i tady situace stabilizovala a časy nakupování vesměs všichni respektoval.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků