Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slavnostní okamžiky prvňáčků nahradí formulář

V Novém Jičíně se měly zápisy do 1. tříd konat 2. dubna. Školy jsou ale stále zavřené a předškoláci tak zůstanou doma. Místo slavnostního okamžiku budou jejich rodiče pouze vyřizovat formální žádosti o přijetí.

Svůj velký den - zápis do první třídy - očekávalo v Novém Jičíně zhruba 270 předškoláků. Nicméně události kolem koronavirové pandemie změnily slavnostní ceremoniál v úřední záležitost.  

“To znamená termín 2. dubna je zrušen a nechali jsme rodičům delší časové období, od 6. do 24. dubna, aby mohli své dítě zapsat na základní školu,” uvedla Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

“Nebude tam potřeba osobní účast dítěte, ale stačí když rodič přinese přihlášku. Má čtyři možnosti, jak tu přihlášku doručit,” podotkl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

A to e-mailem s elektronickým podpisem, datovou schránky, písemně poštou, případně osobně. Všechny potřebné dokumenty jsou na webových stránkách  každé školy. 

Doklady k zápisu musí podat i rodiče dětí, které měly v loňském roce odloženou školní docházku. Problém nastává u těch, kteří teprve o odkladu uvažují. Pedagogicko-psychologická poradna je v tuto chvíli uzavřena.   

“Nicméně ředitel pedagogicko-psychologické poradny mi dnes sdělil, že se budou velmi snažit všechny děti vyšetřit tak, aby to stihli do začátku školního roku,” dodala vedoucí odboru školství.

Informace o nové formě zápisů i spádových oblastech jednotlivých škol jsou zveřejněny i na plakátech.

“Jsem domluvena s řediteli škol, že jakmile se situace uvolní, že každý ředitel pozve ještě své předškoláčky s rodiči do školy, aby jim představil tu školu, aby se každý předškolák v Novém Jičíně do naší základní školy těšil,” podotkla Oldřiška Navrátilová. 

Zápisy do mateřských škol se uskuteční v květnu, přesný termín se objeví na webu města i mateřinek. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy