Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Novém Jičíně řeší dopady koronaviru na rozpočet. Bude se škrtat

Novojičínská radnice začala řešit dopad koronavirové nákazy a krizového stavu na rozpočet města. Jednotlivé odbory už dostaly za úkol hledat úspory. Škrtat se bude v investičních akcích i v provozních výdajích.

Rozpočet Nového Jičína pro letošní rok počítal s příjmy ve výši 685 milionů korun. V současné krizové situaci už je jasné, že tento předpoklad nebude naplněn.   

“Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o státním rozpočtu, kde se počítá s výrazným úbytkem daňových příjmů. Ty se samozřejmě promítnou i v rámci rozpočtového určení daní a  výnosu z daní, které stát posílá městům, obcím a krajům,” konstatoval Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Na tuto situaci bude muset úpravou rozpočtu reagovat i Nový Jičín. Dalším výpadkem v příjmech bude například avizované snížení nájemného podnikatelům v prostorách města, kteří museli nařízením vlády uzavřít provozovny, nebo propad tržeb z městských zařízení. Současně už tedy radnice připravuje také úsporná opatření. 

“My jsme zadali vedoucím odborů úkol, aby identifikovali možné úspory, ať už na straně konkrétních akcí investičního charakteru, nebo na straně provozních výdajů,” uvedl místostarosta.  

Zasahovat město nebude do projektů, které probíhají, což je například rekonstrukce střechy zimního stadionu nebo stavba kiosku u nádrže Čerťák. 

“V tuto chvíli ani nezastavujeme akce, které byly v plánu v rámci soutěžené ve veřejné zakázce, takže tyto akce probíhají,” dodal Václav Dobrozemský. 

Omezení by se naopak mohlo týkat investičních akcí, u kterých ještě není zpracovaná projektová dokumentace, jiné projekty by v rámci úspor mohly být rozloženy do etap. 
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků