Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Novém Jičíně řeší dopady koronaviru na rozpočet. Bude se škrtat

Novojičínská radnice začala řešit dopad koronavirové nákazy a krizového stavu na rozpočet města. Jednotlivé odbory už dostaly za úkol hledat úspory. Škrtat se bude v investičních akcích i v provozních výdajích.

Rozpočet Nového Jičína pro letošní rok počítal s příjmy ve výši 685 milionů korun. V současné krizové situaci už je jasné, že tento předpoklad nebude naplněn.   

“Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o státním rozpočtu, kde se počítá s výrazným úbytkem daňových příjmů. Ty se samozřejmě promítnou i v rámci rozpočtového určení daní a  výnosu z daní, které stát posílá městům, obcím a krajům,” konstatoval Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Na tuto situaci bude muset úpravou rozpočtu reagovat i Nový Jičín. Dalším výpadkem v příjmech bude například avizované snížení nájemného podnikatelům v prostorách města, kteří museli nařízením vlády uzavřít provozovny, nebo propad tržeb z městských zařízení. Současně už tedy radnice připravuje také úsporná opatření. 

“My jsme zadali vedoucím odborů úkol, aby identifikovali možné úspory, ať už na straně konkrétních akcí investičního charakteru, nebo na straně provozních výdajů,” uvedl místostarosta.  

Zasahovat město nebude do projektů, které probíhají, což je například rekonstrukce střechy zimního stadionu nebo stavba kiosku u nádrže Čerťák. 

“V tuto chvíli ani nezastavujeme akce, které byly v plánu v rámci soutěžené ve veřejné zakázce, takže tyto akce probíhají,” dodal Václav Dobrozemský. 

Omezení by se naopak mohlo týkat investičních akcí, u kterých ještě není zpracovaná projektová dokumentace, jiné projekty by v rámci úspor mohly být rozloženy do etap. 

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail