Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři v Novém Jičíně dostanou roušky do poštovních schránek

Návštěvnické centrum v Novém Jičíně se z informační služby proměnilo v distribuční středisko. Nakupily se zde stovky roušek z darů dobrovolníků i ty našité z materiálu z Moravskoslezského kraje. Získají je nejstarší obyvatelé města.

Pracovnice novojičínského Návštěvnického centra vkládají do obálek roušky, které jsou určeny pro zdejší seniory. Podobně to vypadá také na odboru sociálních věcí místní radnice. 

“Naši zaměstnanci právě balí stovky roušky, které město získalo od dobrovolníků. Jednak je přinesli na sběrná místa, a také jsme získali více než dva tisíce kusů od Moravskoslezského kraje. Ty se však musely zkompletovat a tady opět pomohli dobrovolníci,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.  

Město nechalo všechny roušky vyprat a vyžehlit a úředníci je začnou doručovat do domácností seniorů. V první vlně je do poštovních schránek dostanou lidé starší 70 let

“Každá obálka, kterou dostane senior, obsahuje roušku a dostane také letáček s informacemi, jak správně zacházet s rouškou,” podotkla Nikola Maňáková, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

Sběrné boxy pro roušky budou i po první fázi distribuce nadále zpřístupněny v budově Návštěvnického centra a městské policie. 

“Chtěli bychom, aby roušku od města dostal každý senior od 65 let výše,” dodala tisková mluvčí. Takových lidí je v Novém Jičíně čtyři a půl tisíce.

Městu už darovali ušité roušky a také další ochranné pomůcky i dezinfekční prostředky desítky dobrovolníků. Dostávají se k pracovníkům sociálních služeb, strážníkům nebo učitelkám, které hlídají děti záchranářů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy