Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hückelovy vily o sobě prozradí téměř vše

Hückelovy vily, o jejichž záchranu město Nový Jičín usiluje, mají vlastní webové stránky. Mapují historii areálu, který je na seznamu kulturních památek, obsahují zajímavosti ze života rodiny Hückelů a informace o záměru jejich revitalizace.

Oficiální webové stránky Nového Jičína se rozrostly o novou sekci v rubrice „volný čas“. Speciální prostor je zde věnován osudu velkolepého areálu památkově chráněných Hückelovy vily, o jejichž záchranu město usiluje.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “My jsme se rozhodli ten web udělat především proto, abychom informovali občany o tom, co se děje kolem obou objektů. Je tam jednak historie, ale i aktuální dění, a také by měly sloužit k určité popularizaci.”

Na tvorbě stránek se kromě města podílelo i Muzea Novojičínska, státní okresní archiv a také rodina Hückelů.

Radek Polách, koordinátor záchrany Hückelových vil: “Zároveň jsme připravili i speciální sekci, perličky s názvem Hückelovy novinky, kde se prezentují různé informace, drobné zprávičky k rodině Hückelů, které se podaří nalézt v archivu, v muzeu nebo u rodinných příslušníků."
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Vidíme záložku současnost Hückelových vil, která zatím ještě není tolik naplněna. Právě tady se budou shromažďovat aktuální informace, které k oběma objektům budou."

V nejbližší době by to mohla být informace, že ve vile Johanna Hückela už se podařilo odklidit podlahy napadené dřevomorkou. Ve vile Augusta Hückela se momentálně chystá zadání výběrového řízení na kompletní sanaci. 

Stránky budou dále doplněny o stavebně historický průzkum a architektonickou studii vil.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy