Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otevření Zámku Kunín provázela vůně květin

Zámek Kunín na Novojičínsku v sobotu 30. května, téměř o dva měsíce později než obvykle, zahájil novou sezónu.

Hned na první prohlídku zámeckých pokojů v devět hodin ráno se vydala malá skupina lidí, kteří přijeli ze Zlína.

Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín: “Ten čas, který jsme získali navíc, jsme využili k tomu, že jsme pokoje obohatili řadou novinek, například krásné závěsy našila naše paní Hanka, pokoje jsou takové útulnější. Také jsme získali některé staronové sbírky, které se kdysi na zámku nacházely, a to z pozůstalosti manželky posledního majitele zámku. Je to například velké zrcadlo, které jsme přivezli těsně před otevřením zámku.”

V loveckém pokoji je to třeba křeslo, které obnovili restaurátoři Muzea Novojičínska. Kromě toho ale zámecké pokoje nabídly to, co kamera zprostředkovat nemůže, vůni čerstvých květin.

Michaela Pěčková Kamasová, floristka: “Myšlenka se zrodila spontánně, protože jsem chtěla podpořit zámek v Kuníně, se kterým dlouhé roky spolupracujeme. Proto jsem se rozhodla zámku darovat naše vazby, naše květiny, ať to tu mají na úvod pěkné, voňavé a příjemné.”

Zámek tak zdobí třicet vazeb, včetně lučních květin.V pokojích vydrží asi týden.

Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín: “Máme signály, že záliba navštěvovat zámek zde je dlouhodobá, my jsme rádi, že návštěvníci zámek podpoří svou návštěvou. Určitě nečekáme masivní návštěvu, ale budeme rádi, když na náš zámek zavítají lidé nejez našeho kraje, ale také ze zahraničí."

Návštěvníky zámku kastelán směřoval také do sousedních Hukovic, kde ve stejný den otevírali výstavu věnovanou rodákovi kardinálu Lvu Skrbenskému, která vznikla ve spolupráci s novojičínským Muzeem.

Samotný barokní Zámek Kunín bude až do konce října přístupný denně mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy