Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětem hospitalizovaným v nemocnici zvedne náladu nová herna

Pozitivně naladit děti, které jsou hospitalizované v nemocnici, má pomoci nová herna. Svou výzdobou připomíná rozkvetlou louku. Se zafinancováním rekonstrukce pomohlo město i praktičtí lékaři.

Nová podlaha, nábytek a celý prostor vyplněný žlutou a zelenou barvou s dekoracemi, které připomínají rozkvetlou louku. Záměrem dětského oddělení novojičínské nemocnice bylo vytvořit hernu pro děti, která navodí dobrou náladu.

Herna slouží k aktivitám předškolním i školním dětem, které nemusí být na lůžku, a také jako jídelna. Malí pacienti zde mohou být s rodiči nebo se jim věnuje učitelka mateřské školy.

Andrea Kudělková, primářka dětského oddělení, Nemocnice Nový Jičín: “Chtěli jsme to prostředí zpříjemnit tak, aby to pro děti bylo veselejší, aby jim to zvedlo náladu v tom nepříjemném zážitku, jakým hospitalizace jistě je.”

Rekonstrukce představovala investici 180 tisíc korun. Kromě nemocnice se na financování podíleli někteří praktičtí lékaři, kteří na dětském oddělení také slouží, a 78 tisíc věnovalo město Nový Jičín.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Já bych popřál tomuto prostoru, ať těch dětí je tu co nejméně, ale když už tu musí nějakou dobu strávit, aby se tu cítily co nejlépe.”
Andrea Kudělková, primářka dětského oddělení, Nemocnice Nový Jičín: “Tím, že se nám to povedlo, tak nás to nabudilo k tomu, abychom se v podobném duchu pokusili udělat i další změny. Takže bychom chtěli něco podobného udělat i o patro výše, kde máme také herničku pro menší děti, pro kojence a děti do tří let.

Upravit a pro děti zútulnit se postupně budou snažit i prostory chodeb a čekárnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy