Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvnické centrum se snaží nastartovat cestovní ruch

Návštěvnické centrum se znovu snaží vrátit turisty do svých expozic. Do kloboukové části připravuje novinku s využitím moderních technologií. Také opět chystá jarmarky na náměstí a zapojí se do krajského projektu Technotrasa.

Jak znovu nalákat do výstavních prostor návštěvníky - to je problém, se kterým si láme hlavu i Návštěvnické centrum. Svou recepci s informačními službami a obě expozice, klobouků i Laudona, znovuotevřelo 11. května.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Přicházejí místní lidé, ale také z Moravskoslezského kraje. Průběžně monitorujeme každého návštěvníka, odkud k nám přijíždí, odkud se o nás dozvěděl. Takže i tuto zpětnou vazbu máme. Snažíme se cestovní ruch v Novém Jičíně znovu nastartovat různými formami, propagací, reklam, billboardů.”

Návštěvnické centrum je opět v provozu sedm dní v týdnu a připravuje alespoň část akcí tak, jak byly původně naplánovány. V rámci projektu Technotrasy, který je myšlenkou Moravskoslezského kraje na podporu regionální turistiky, chystá akci Den pro klobouk. Zájemci se mohou na putování po průmyslovém dědictví města hlásit prostřednictvím on-line formuláře na webu centra. První se uskuteční 22. srpna, další v září a v říjnu.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Určitě nesmím zapomenout na Novojičínský jarmark, který se uskuteční 18. července. Určitě bych ráda zmínila i pivní festival, který z důvodu pandemie a nařízení vlády nemůžeme letos uskutečnit. Celý repertoár, který byl připravován pro letošní rok, je zcela nezměněn pro rok příští.”

Na Pivobraní v červnu roku 2021 tak vystoupí například MIG 21, Support Lesbiens nebo revival KISS forever band.

Aktuálně ovšem Návštěvnické centrum sází na novinku z oblasti moderních technologií.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “V expozici klobouků připravujeme digitální zkoušírnu, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet 40 klobouků interaktivně v 3D technologii. Myslím si, že do měsíce bude tato zkoušírna plně k dispozici.”

Turistické a informační centrum znovu vybízí místní kuchaře, aby zaslali svůj tradiční recept do kalendáře na rok 2021, a připravuje nabídku nových upomínkových předmětů města.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků