Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veřejné fórum v Novém Jičíně letos nahradí prezentace a dotazník

Nový Jičín musel letos vzhledem k epidemiologické situaci vypustit konání veřejného fóra - akce, na které radnice sbírala podněty občanů na zlepšení života ve městě. Jako zpětná vazba alespoň vznikly prezentace, které hodnotí stav realizace některých projektů.

Tři roky mohli lidé v Novém Jičíně sdělovat zástupcům města na veřejném fóru své nápady, jak zvelebit místo svého života. Letos na jaře se diskuzní akce nekonala. Nicméně pokračuje realizace nápadů z předchozích let. Informace jsou nově na webu a facebooku.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Dali jsme dohromady tři prezentace, které zahrnují pokrok v jednotlivých prioritách od občanů, v těch podnětech, které nám dali.”

Zveřejněné materiály mimo jiné připomínají požadavek z diskuzního fóra roku 2017 rozšiřovat zeleň a parky. Příkladem realizace je příprava projektové dokumentace na obnovu Smetanových sadů a v loňském roce dokončená revitalizace bývalého letního kina.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Došlo k rozšíření parku Smetanovy sady a navíc je tady vodní prvek, což je zase podnět z roku 2019, který vyzýval radnici, ať se více věnuje zadržování vody v krajině.”

Mnoho skupin obyvatel také volá po nové sportovní hale.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Za loňský rok byl v podstatě nejpodporovanějším návrhem vybudování víceúčelové sportovní haly u které vnímáme, že v Novém Jičíně dlouhodobě chybí.”

Krokem vpřed je studie revitalizace stávajícího sportovního areálu, která s halou počítá.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Součástí sportovního areálu bude i skatepark a pump track, který je požadavkem z roku 2018 z veřejného fóra.”

Občané ale mohou i letos vyslat směrem k radnici své podněty. Město připravuje dotazníkové šetření pro strategický plán rozvoje na dalších 8 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy