Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín chce zvelebit celou sportovní lokalitu. V návrhu jsou nové haly a skatepark

V Novém Jičíně pokračuje oprava sportovišť, novou střechu získává zimní stadion a začíná rekonstrukce fotbalového areálu. Na stole je ale také studie revitalizace celé této sportovní lokality. Ta počítá se stavbou nových hal a skateparku.

Oprava střechy zimního stadionu s instalací protipožárního zabezpečení je největší investiční akcí Nového Jičína v letošním roce. Rozpočet stavby je něco přes 50 milionů korun, zhruba polovinu pokryje dotace z ministerstva školství.

Petr Dokoupil, stavbyvedoucí: “Momentálně je půl střechy hotové, jsou osazeny nosné trámy, položen trapézový plech a je osazena příprava na šest speciálních klapek, ty slouží na odvod tepla a kouře.”

Střecha stadionu by měla být hotova do konce srpna. Město ale rovněž spolufinancuje opravy sportovišť v majetku tělovýchovné jednoty a má před sebou další velkolepé plány.

V těchto dnech začíná rekonstrukce areálu letního stadionu. Na stole také leží zastavovací studie, která se zabývá revitalizací celé této sportovní lokality.

Ta počítá s multifunkční a tenisovou halou, objektem pro úpolové sporty nebo skateparkem.

Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “V letošním roce máme připraveny peníze na projektové dokumentace některých sportovišť. Víme, že ministerstvo, potažmo agentura pro sport včele s panem Hniličkou, by měla v nejbližší době vypsat dotační tituly, takže chceme být připraveni na to, až přijdou.”

Náklady na celou sportovní lokalitu jsou více než 300 milionů korun. Jako první by mohla být na řadě stavba skateparku

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy