Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město má se sportovním areálem velké plány. Potřebuje na ně 400 milionů

Město má zpracovanou studii revitalizace celé sportovní lokality u stadionu. Ta počítá se stavbou nových hal a skateparku. Vizi projektů v odhadované investici až 400 milionů korun schvalovalo červnové zastupitelstvo.

Investice do sportu jsou v rozpočtu města vždy výraznou položkou. Například letošní oprava střechy zimního stadionu s instalací protipožárního zabezpečení přijde na 55 milionů korun, zhruba polovinu pokryje dotace z ministerstva školství.

Petr Dokoupil, stavbyvedoucí: “Momentálně je půl střechy hotové, jsou osazeny nosné trámy, položen trapézový plech a je osazena příprava na šest speciálních klapek, ty slouží na odvod tepla a kouře.”

Střecha stadionu by měla být hotova do konce srpna. Město ale rovněž spolufinancuje opravy sportovišť v majetku tělovýchovné jednoty a má před sebou další velkolepé plány. V těchto dnech začíná rekonstrukce areálu letního stadionu. Na stole také leží zastavovací studie, která se zabývá revitalizací celé této sportovní lokality.

Studie vznikala více než rok, pracovní skupina ji vytvořila ve dvou lehce odlišných variantách, hlasy zastupitelů koalice zvítězila verze č. 1, která počítá s tenisovou halou vedle školní budovy na ulici Bohuslava Martinů.

Objektem, po kterém mnoho sportujících Novojičíňáků touží, je multifunkční hala. Stát má na současném házenkářském hřišti. Na vedlejší asfaltové ploše má vzniknout skatepark s pumptrackem, v místě tenisových kurtů u toku Grasmanky venkovní hřiště s umělým povrchem, šatny pro sportovce, nová kuželna a hala pro úpolové sporty. Studie dále navrhuje dostavbu zimního stadionu s novým prostorem pro rozcvičení sportovců a ubytovnou. Náklady na celou sportovní lokalitu jsou kolem 400 milionů korun

Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “V letošním roce máme připraveny peníze na projektové dokumentace některých sportovišť. Víme, že ministerstvo, potažmo agentura pro sport včele s panem Hniličkou, by měla v nejbližší době vypsat dotační tituly, takže chceme být připraveni na to, až přijdou.”

Nicméně pro studii nehlasovala opozice. Výhrady měla k tomu, že takto zásadní materiál nedostala dříve. Podle slov zastupitele za sociální demokracii Jaroslava Dvořáka souhlasí s opravou stávajících sportovišť a stavbou multifunkční haly, případně skateparku, další plány ovšem považuje za finančně nereálné.

Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Další ubytovnu, další kurty, další hala na úpolové sporty s kuželkárnou, ano, orpavme kuželkárnu, s tím také souhlasím, ale 400 milionů toto město mít nebude. Zaznívaly tam dotace, Národní sportovní agentura. Kdo ví, jak to s ní bud. myslím si, že v těch žádostech jiných měst už je takový převis, že ty peníze už jsou osmkrát rozděleny.”

Někteří další zastupitelé, i z koalice, požadovali to, aby bylo pro sportovní lokalitu zpracováno i architektonické řešení.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Účelem této studie bylo opravdu jen zjištění možností, nazval bych to studií proveditelnosti. Šlo opravdu jen o rozmístění budov a zjištění potřeb a kapacity. Tuto studii budeme etapizovat.”

Jako první by měla být, a to možná už v příštím roce, na řadě nejméně náročná část - přestavba skateparku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyESSAT CZ, s.r.o. pracovište Studénka
Studénka
od 17 900 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 27 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 32 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail