Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchraně živočichů se v Bartošovicích věnují 40 let, tato stanice byla první v republice i ve střední Evropa

Záchranná stanice pro volně žijící živočichy v Bartošovicích na Novojičínsku vznikla před 40 lety, byla první svého druhu v České republice a dokonce i ve střední Evropě. Ošetřili zde víc než 38 tisíc živočichů.

Symbolické vypouštění dvou zachráněných káňat a vysazení čtyř stromů - každý za jedno desetiletí, takto začaly oslavy 40 let Záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Bartošovicích, jedná se o nejstarší zařízení tohoto druhu ve střední Evropě.

Petr Orel, vedoucí Záchranné stanice Bartošovice: “Je to čtyřicet let, kdy se spousta věcí podařila udělat, postavili jsme stanici, vybudovali jsme návštěvnické středisko, realizovali jsem celou řadu projektů v přírodě, v terénu, věnujeme se vypouštění sýčků, sov pálených. našim nosným projektem je návrat orla skalního do České republiky.”

U zrodu stanice stál v roce 1983 také Ivo Otáhal, vzpomíná, že datum jejího otevření přesně 28. října nebylo náhodou.

Ivo Otáhal, bývalý vedoucí Záchranné stanice Bartošovice: “Na toho 28. října jsem si řekli, že to bude nejlepší datum, protože tehdy se to nenosilo a my jsme chtěli připomenout vznik republiky a to se tak trochu povedlo.”

Co se týče budoucích let, má bartošovická stanice před sebou ještě řadu cílů.

Petr Orel, vedoucí Záchranné stanice Bartošovice: “Chceme dobudovat stanici o některá zařízení, která nám chybí. Například je to ubikace pro velké savce, včetně velkých šelem.”

Za dobu existence zde ošetřili přes 38 tisíc živočichů, jejich úspěšnost návratu do volné přírody je kolem 60 procent.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail